Linuks vakoilee......†

1183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tuo koskee vain pohjois-Korean omaa linuxia, ei mitään syytä olettaa että muut jakelut vakoilisivat! Joten haista trolli paska! Ja Linux-niminen kernel ei vakoile ketään!

Äänestä
  • Mutta kun SE ON LINUKS! Onko lukemisen ymmärtämisessä vaikeuksia? Väitäthän sinäkin melkein jokaisessa viestissäsi, että jokin haittaohjelma ei toimi kuin Iranissa - leikillisesti - mutta niin on myös oikeasti, kun USA ja Israel tekivät sen ydinvoimaloihin ja vain sinne, haittaohjelman!

    Äänestä

  • Sitä_saa_mitä_tilaa kirjoitti:

    Mutta kun SE ON LINUKS! Onko lukemisen ymmärtämisessä vaikeuksia? Väitäthän sinäkin melkein jokaisessa viestissäsi, että jokin haittaohjelma ei toimi kuin Iranissa - leikillisesti - mutta niin on myös oikeasti, kun USA ja Israel tekivät sen ydinvoimaloihin ja vain sinne, haittaohjelman!

    No jos se on joku linuks niin sitten se liikuttaa vain Windowsin käyttäjiä. Ei meitä normaalijärkisiä.

    Äänestä

  • Sitä_saa_mitä_tilaa kirjoitti:

    Mutta kun SE ON LINUKS! Onko lukemisen ymmärtämisessä vaikeuksia? Väitäthän sinäkin melkein jokaisessa viestissäsi, että jokin haittaohjelma ei toimi kuin Iranissa - leikillisesti - mutta niin on myös oikeasti, kun USA ja Israel tekivät sen ydinvoimaloihin ja vain sinne, haittaohjelman!

    ITSELLÄSI on luetun ymmärtämisessä vaikeuksia!!! Linux-niminen kernel EI VAKOILE KETÄÄN! Ja tuossa on kyseessä kokonainen käyttöjärjestelmä jota EI SAA MUUALLA.
    MIKÄÄN MUU LINUX-JAKELU EI VAKOILE KÄYTTÄJIÄÄN! Joten älä trolli edes yritä.

    "Väitäthän sinäkin melkein jokaisessa viestissäsi, että jokin haittaohjelma ei toimi kuin Iranissa - leikillisesti - mutta niin on myös oikeasti, kun USA ja Israel tekivät sen ydinvoimaloihin ja vain sinne, haittaohjelman!"

    MINÄ en ole väittänyt mitään tuollaista, sekoitat mut johonkin toiseen kirjoittajaan!

    Äänestä

Lopetetaanko Kari se trollaaminen.......†

Äänestä

Kari on vähän vajaa.

Äänestä
  • Mitä tekemistä sanalla "vähän" on tuossa?

    Äänestä

Onpas taas kamalaa kielenkäyttöä ja herjaa! Tekeekö linuks oikeasti käyttäjänsä tuollaiseksi hirviöksi, ettei osata mitään muuta kuin herjata.......†

Äänestä
  • Windowsin käyttö näyttää aiheuttavan pakonomaista valehtelua ja faktojen vääristelyä, tämäkin viestiketju todistaa sen.

    Niin ja totuuden kertominen ei ole herjausta vaikka niin tunnut kuvittelevankin.

    Äänestä

  • Tiedoksi että totuuden kertominen ei ole herjaamista, et raukkaparka näköjään edes tiedä mitä on oikea herjaaminen!

    Äänestä

ollaan melkos turvassa. tuota jakelua ei saa edes englanniksi, ei saanut ainakaan silloin kun ensimmäinen versio julkaistiin. uteliana aatteen miehenä latasin sen, mutta eihän sitä voinut edes asentaa ilman korean kielen osaamista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hirvittävä_tubutin kirjoitti:

http://etn.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=3103:pohjois-korean-oma-linux-leimaa-tiedostot&catid=13&Itemid=101
Linuks mikä linuks. Vakoilee silti....†

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu