Ei hyvää päivää..

värikäsmieli

Tyylikkyyttä lapsiperheen ehdoilla? Maskun uutiskirje ihmetyttää, kuka normaali aikuinen hankkii lapsiperheeseen noin anemisen näköisiä huonekaluja, olkoonkin ne nahkaa tai muuten helppohoitoisia, valkoisia. Joka ikinen kuva sai minut voimaan pahoin, valkoinen seinä valkoiset huonekalut, yäkh. Olkoonkin kuinka valoisa ja avara, mutta kodikkuus puuttuu kokonaan, neliöt pysyy samana olkoon väri asunnossa mikä tahansa, pääasia on että viihtyy. En tajua ihmisiä jotka sisustaa sen mukaan mikä on nyt in sisustuslehdissä, siis kaikki valkoista ja ehkä joku harmaa tyyny valkoisella sohvalla, minne sen punaisen maton nyt sitten laittaisi?

1

166

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ValkoinenOnMautonta

      On tosi tylsää se kaikki valkoista. Kyllä se pitää väreillä sisustaa. Väreillä ja sitten oman mielen mukaiseksi, eikä siten mikä jonkun sisustuslehden tm. mielestä on IN. Silleen siitä tulee persoonallista, kun ei tehä niin kuin kaikki muutkin tekee. Mä en valkoista sohvaa ostaisi, koska siitä tulis nopeasti aika nuhjuisen näköinen. Valkoiset vaatteetkin joutaa nopeiten kierrätykseen, kun niitä ei kohta saa enää pesemällä puhtaiksi. Ihan liian aivan turhan arka väri. Kyllä se valkoinen menee siinä sisustuksessa jonain yksityiskohtana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      67
      2595
    2. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      2313
    3. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      195
      2306
    4. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      48
      2167
    5. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      33
      1925
    6. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      196
      1754
    7. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      17
      1701
    8. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      223
      1586
    9. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      26
      1325
    10. Hallitus haluaa sossuhuijjarit esiin tutkimalla ihmisten pankkitilejä

      Kuristusote vätkylöiden palleista kiristyy! 😆 Hallitus suunnittelee laajentaa Kelan tiedonsaantioikeutta sosiaaliturva
      Lieksa
      254
      1230
    Aihe