Kiviä puutarhaan?

Luvan kanssa? Rahalla?

Löytyy jostain soramonttua tms. mistä saisi hakea luvan kanssa itse kiviä puutarhaan? Kyllä niistä oi jotain pientä korvasutakin pulittaa, ettei ilman tartte antaa, vaikka ilmankin kelpaa.

Ei mitään älytöntä määrää, ehkä joku kottikärryllinen tai pari muutama kivi kerralla tarpeen mukaan ( ei tuo takapihan "puutarha" ole kuin pari-kolkytneliöö).

3

490

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • noita

      kiviä voi ihan ostaakin joistain puutarha-alan kaupoista täällä jklässä.............puhelinluettelo kouraan ja soittelemaan kaikki läpi jotta mitä maksaa sangollinen kiviä.

      • Tiedästkös?

        Ei mitään merenrannalta rahdattuja kiviä.
        Täytyy kuitenkin vissi nöyrtyä ja käydä katsomassa josko tuolta Viherlandiasta (automarketista?) löytyisi?


      • maankaatopaikalla
        Tiedästkös? kirjoitti:

        Ei mitään merenrannalta rahdattuja kiviä.
        Täytyy kuitenkin vissi nöyrtyä ja käydä katsomassa josko tuolta Viherlandiasta (automarketista?) löytyisi?

        Riippuu varmaankin kivien koostakin, että löytyykö, mutta luulishan noita löytyvän. Itse kävin hakemassa tuolta Halssilasta kiviä maalattavaksi kerholaisille, silloin ainakin löytyi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. voitaisiinko unohtaa se sotku?

      Olisiko mahdollista aloittaa puhtaalta pöydältä vielä? Ikävä sua ****
      Ikävä
      63
      4353
    2. Oisko se tosi paha

      Jos haluaisinkin susta ennen kaikkea seksiä? Nainen
      Ikävä
      85
      2882
    3. Huomenta ja hyvää tiistaita

      Huomenta ja hyvää tiistaita. ❄️🐺☕❄️
      Ikävä
      89
      2151
    4. Milloin nainen saan sinut?

      Kanssani eroottisiin hetkiin? Tiedät ja tunnet kovan haluni, hellyyden myös. Onko vastauksesi edelleen, että en tiedä, e
      Ikävä
      11
      1482
    5. Ovatko persut tehneet jo päätöksen ulkopolitiikastaan?

      Persujen olisi hallituspuolueena syytä tehdä jo päätöksiä siitä, aikovatko he olla pro-Ukraina vai pro-Trump eli pro-Put
      Perussuomalaiset
      179
      1361
    6. Jee! Palsta toimii jälleen!

      Viestiarkisto näkyy ja kaikki pelittää. Tätä on odotettu, vaikka ei tässä mitään odotettavaa ole ollut.
      Sinkut
      23
      1276
    7. Haluan että tiedät tämän

      Jos luet täällä. En ole sinulle vihainen, vaikka asiat menivät niinkuin menivät. Ajattelin, että et tykkää minusta, jonk
      Ikävä
      84
      1234
    8. Mitä olen antanut sinulle?

      Mitä olet antanut minulle?
      Suhteet
      26
      1119
    9. A, teksteistäni löydät itsesi

      jos luet tarkkaan. Vain epäsuorasti voin tunteeni myöntää, en halua minkään rikki menevän. Kaipaan sinua ja odotan näkem
      Ikävä
      17
      1109
    10. Oletko sinä lähellä?

      Tutkassani väräjää siihen malliin, pitääkö poistua mestoilta?
      Ikävä
      12
      1099
    Aihe