- Vaihtoehto on rautaa rajalle ja sotilasjuntta kadulle.
- Pitäähän työtakki olla, kun traktorilla karautetaan mopoparkkiin. Antakaa poikien polttaa lupia ilman luppoo...
- Takajarrut on melko turhat. Jarrutettaessa paino siirtyy eteen ja etujarrut tekee lähes kaiken työn.
- Teuvo on hyvä vaihtoehto.
- Kyllä kepulla ja sdp:llä takki kääntyy. Mestari ei olisi takkia käännellyt.
- Höpö höpö. Autolla pitää ajaa eikä hipostella. Samalla tavalla vanhalla jenkillä voi ajaa muun liikenteen mukana kuin muillakin autoilla.
- Ranskalaiset ovat nykyään vähiten ruostuvia upposinkityn korin vuoksi. Japsit ruostuu edelleen, alustassa ei ole mitään ruostesuojausta.
- Ei tarvitse olla korkeasti koulutettu, että kannattaa lähteä. Ihan ammatti koulun käyneellä työmiehellä menee ulkomailla mukavast.
- Se täysteho on nimenomaan se vakio. Kuristettu ei ole vakio, vaan 16 vuotiaalle ropeloitu lelu.
- Derbin sähköt on täysin moitteettomat, kunhan kukaan jonne ei ole mennyt pilaamaan niitä.
- Hitsaa alkukäyrään alkuun prikka, joka on kuristetun ja kuristamattoman väliltä niin kulkee sopivasti.
- Kannattaa käyttää synteettistä 2t öljyä niin ei haise yhtään. Ne halvimmat öljyt haisee helvetin pahalle.
- Vakio välit on liian tiuhat. Laita vaikka 17 piikkinen eteen niin kulkee jouhevammin.