http://uutiset.msn.hs.fi/politiikka/artikkeli/Katainen Euroalueen markkinatilanne erittäin vaarallinen /1135267911037
En nyt oikein ymmärrä tätä edustamista,sillä
valtionvarainministerinä Katainen sauhusi Brysselin kokouksissa
ja nyt pääministerinä.
Eikös Urpilaisella ole enää mitään roolia näissä näytelmissä?
Miksi Katalainen Brysseliin?
13
80
Vastaukset
- Euro-juna menee ohi
Suomi-tollot pysykööt pois sotkemasta kuvioita.Katalainen ja Urpolainen eivät ymmärrä taloudesta muuta kuin mitä nyt opintolainojaan lyhentävät. Vitun pellet. Euromiehet, Suomen euroon vieneet Lipponen ja Salolainen pitäisi tuomita valtankunnanoikeuteen rikoksista suomalaisia kohtaan.
- konnat nauttii
Vastaus tulee huomenna kun uutiset alkaa.
Nauraaräkättävä Katala selittää kuinka hän teki kaikkensa mutta joutui antamaan periksi. Eli taas paloi pari miljartia Suomen tililtä Kreikan taustalypsäjille.
Juttaa eivät voineet laskea sinne, kun kyseinen henkilö ei ole mikään jees,jees lupailija.
Näin väistettiin taas hienot lupaukset. - Lu
Huolestuttavasti Katainen sanoi haastattelussa :
" Hinnalla millä hyvänsä on saatava euroalueen talous kuntoon !!""
Viittasi huomiseen neuvotteluun.
Jutan pesti tämä olisi !! Häneen voi hitusen luottaa !! - saakeli sentään
Niinpä, eikös katalainen valtionvarainministerinä hoitanut nämä jutut (persseelleen) ja nyt on
Jutta valtionvarainministeri.
Tässä kyllä haiskahtaa pyrkyri Kataisen liian suuret saappaat.- Ei se oikein
ministerin hommat suju jos on matematiikan suppealla arvosana 6.
- yksi näkökulma
Katainen pettää Jutan. Eli jatkaa rahan jakoa ilman mitään velvotteita.
Tästä voi olla hyötyä sikäli,että Jutta ja puolue polttaa hihat ja hallitus kaatuu.- Maanpettäjä Katainen
Todennäköisesti Kataisen Ketku tulee tekemään juuri noin kun
on herroille luvannut että meiltä rahaa riittää.
Katainen puhuu julkisuudessa toisin kuin herroille on luvannut.
- E
Ja jos totta puhutaan niin melko oudolta Kataisen suusta nuot "vakuuspuheet" lainatakausten kohdalla kyllä kuulostaakin. Vaalien aikaan Kokoomus ei kertaakaan kommetoinut siihen, että pitäisikö Suomen saada vakuita takauksilleen. Kookomuksen kanta oli (ja on), että Suomen tulee jatkossakin olla kaikessa Eu:n toiminnassa mukana ilman erivapauksia.
Urpilainen ei voi enää perääntyä puheistaan, se on selvä.
Sitooko Kataista sama linja jää nähtäväksi. - hommatkaa hoitoon
100 % narsissi, Jyrki Katainen. Ilman pienintäkään katumusta myy suomen että
pääsisi EU johtoryhmään jatkamaan kukkoilua. - outo hihhuli
Ihme venkoilija. On ihan normaalia kuulemma mennä takaamaan Kreikan lainoja.
Kun Suomi pyytää takuita lainoilleen,tulee kuulemma laki vastaan. Ent. vvm ei tunne koko käsitettä.
Mitä tuo huijari pelaa. - Härski Katainen
Koska Katainen jyrää hyvin itsekkäästi linjaansa läpi, Kreikalle lainaa
(josta heh hyödymme).
Urpilainen haluaa vakuudet, kokoomus ei ole vakuuksia mainostanut edes vaalien alla.
Valtionvarainministerille tämä Brysselin rahakokous tietenkin kuuluu,
ei sinne viime vuosina lähetetty pääministeri Vanhasta vaan valtionvarainministeri Katainen. - ruutia palamaan
Vaalit meni ilman mitään korjausta.
Rahankylvö on samassa tilanteessa. Erilaisin sanakääntein kansaa petetään ja
valtion vastuut ja velka kasvaa. - Hyvä luuserit
SDP pelaa aina herrojen pussiin ja on valmis vaikka myymään tai uhraamaan oman kansan omien etujensa edelle ja rikkaiten omaisuuden turvaamisen takia.
Pahin kapitalisti on SDP ja kun valtaan pääsevät niin rahan voimalla asiat hoituu.
Suomessa ei voi poliitiikan suuntaa kääntää kun määrätyt tahot sanelee ehdot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717688Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245676- 1232642
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172162Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361795Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111047- 59973
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32941Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45941