Oletteko huomanneet, että on aika vähän kirjoittajia jotka ovat tyytyväisiä näihin Eu asioihin.
Luin tuossa Liisa Jaakonsaaren (sdp) haastattelun ja kertakaikkiaan hän puhuu sillä tavalla, että ei voi kuin ihmetellä ketä nämä suomalaiset Eu innokkaat oikeastaan ovat.
Kun lukee samasta haastattelusta kommentit niin eipä sielläkään ollut yhtään joka olisi puoltanut Jaakonsaaren lausuntoja.
Jaakonsaari puhuu kuin hurmoksessa Eu:n yhtenäisyydestä, yhteisestä politiikasta ja federalisaatiosta. (Federalistinen valtakunta on liittovaltio tai valtioliitto. http://fi.wikipedia.org/wiki/Federalismi )
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/114107-euronainen-nakee-kreikka-avun-paatoksen-eurobondit#comments
Me olemme kuin eri planeetalta !
eri maata
1
<50
Vastaukset
- joutaisi sivuun
Jaakonsaari on sellainen seilaaja mielipiteineen. Puhuu innolla EU:sta, kun näyttää hyvältä ja jälkiviisastelee sitten kun on toiset ajat.
Siinä on tyypillinen pelaajapolitiikko. Uskaltaa haukkua perussuomalaisia, mutta muita ei ja hakea sillä suosiota sieltä toiselta puolelta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517118Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235517- 1152592
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152076Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361775Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111007- 59959
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45899Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32897