Tottukaa ajatukseen että ...

^Nukku-Matti^

... ei ole mitään jumalaa/jumalia.
Jos jumala olisi olemassa, niin kyllä hän antaisi vähän konkreettisempia merkkejä itsestään kuin kaiken maailman huuhaa-jutut mistä saa päivittäin tälläkin palstalla lukea.

Kaikesta huolimatta, oikein hyvää kesää kaikille ja hyvää yötä.

13

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jumalatonta menoa on

      http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2011/07/ainakin_80_kuollut_norjan_saariammuskelussa_2742254.html
      Norjan poliisin mukaan ainakin 80 ihmistä on kuollut ja useita loukkaantunut Utøyan saaren ammuskelussa. Poliisiksi pukeutunut mies avasi tulen ihmisiä kohti saaressa, jossa oli meneillään Norjan työväenpuolueen nuorten kesäleiri. Ammuskelu alkoi perjantaina vain tunteja sen jälkeen kun Oslon keskustassa räjähti pommi. Räjähdyksessä sai surmansa ainakin seitsemän ihmistä.
      Poliisin päivitettyjen tietojen mukaan saariammuskelun uhriluku on ainakin 80. Lisäksi monet ovat loukkaantuneet vakavasti. Poliisijohtaja Oystein Maeland kertoi surulliset uutiset poliisin tiedotustilaisuudessa varhain lauantaiaamulla. Poliisi ei vielä tiedä loukkaantuneiden tarkkaa lukumäärää.
      Aikaisemmin Norjan poliisi on varmistanut kymmenen ihmisen kuolleen Utøyan saaren tragediassa.
      Saaren ammuskelu alkoi perjantaina noin puoli kuudelta paikallista aikaa, muutama tunti ainakin seitsemän ihmisen hengen vieneen Oslon pommi-iskun jälkeen.

      • järkyttynyt äiti

        Onpa sankarillinen ampuja kun ampuu 15-16-vuotiaita lapsia.
        Teurastusta suorastaan.

        on hyvin mennyt väkivaltafilmien opit perille.


      • Jumalatonta
        järkyttynyt äiti kirjoitti:

        Onpa sankarillinen ampuja kun ampuu 15-16-vuotiaita lapsia.
        Teurastusta suorastaan.

        on hyvin mennyt väkivaltafilmien opit perille.

        "on hyvin mennyt väkivaltafilmien opit perille."

        Meinaat että nämä fundamentalisti-uskovaiset jotka useimmiten näitä pommi-iskuja ja itsemurhapommeja tekee, katselevat väkivaltafilmejä?

        Kyllä se vaan niin on, että jumala ja pyhät kirjat ovat ne jotka saavat tuollaista aikaiseksi (>90% tapauksista).


      • lopun eeellä....

      • Halleluuuu jaaaa !

      • ammuntaharrastus...
        Jumalatonta kirjoitti:

        "on hyvin mennyt väkivaltafilmien opit perille."

        Meinaat että nämä fundamentalisti-uskovaiset jotka useimmiten näitä pommi-iskuja ja itsemurhapommeja tekee, katselevat väkivaltafilmejä?

        Kyllä se vaan niin on, että jumala ja pyhät kirjat ovat ne jotka saavat tuollaista aikaiseksi (>90% tapauksista).

        Kuulema äärioikeistolainen.
        Poliittinen motiivi kun valinnut sos.dem. nuoret uhriksi.
        Teurastaa lapsia.....

        Kyllä tämmösillä väkivaltaisilla ihmisillä on melkoinen filmiarsenaali ollut
        usein kun poliisi on kodin ratsannut....
        luvallinen asekin kuulema.
        Ampumaharrastushan on ok::..


      • 80 perhettä suree
        Halleluuuu jaaaa ! kirjoitti:

        Paratiisissa on tungos kohta.

        eihän 80 nuoren teurastus kesäleirillä mikään järisyttävä asia olekaan..


      • ¤%&/()
        80 perhettä suree kirjoitti:

        eihän 80 nuoren teurastus kesäleirillä mikään järisyttävä asia olekaan..

        Jos uskoo kuolemanjälkeiseen elämään, ei luulisi olevan kovin paha asia.
        Itse en usko sellaiseen.


      • vaalea, bodari....
        Jumalatonta kirjoitti:

        "on hyvin mennyt väkivaltafilmien opit perille."

        Meinaat että nämä fundamentalisti-uskovaiset jotka useimmiten näitä pommi-iskuja ja itsemurhapommeja tekee, katselevat väkivaltafilmejä?

        Kyllä se vaan niin on, että jumala ja pyhät kirjat ovat ne jotka saavat tuollaista aikaiseksi (>90% tapauksista).

        http://www.dailymail.co.uk/news/article-2017709/Pictured-The-blond-Norwegian-32-arrested-holiday-island-massacre-linked-Oslo-car-bomb-blasts.html
        Vapaamuurarin asussa tämä 80 teinin surmannut massamurhaaja näyttää ihan kiltiltä?


    • Jumalatonta

      Kaikki meno on jumalatonta, koska mitään jumalia tuskin on olemassa.
      Useimmiten näissä tapauksissa on kuitenkin jumala motiivina.
      Tästä tapauksesta ei taideta vielä tietää motiivia.

    • tööt.tööt.

      Onko ollenkaan tällaisen asian ollessa kyseessä laskea leikkiä?Ei mielestäni.Eikä varmaan muidenkaan mielestäni.Osanottoni kaikille omaisille.Ja ystävänsä menettäneille.

      • tttgttt

        Kuka on laskenut leikkiä?


    • älkää ampuko!

      Tämä on veristä ja vakavaa totta.
      Uhrien lukumäärä voi vieläkin nousta.

      Jumalatonta menoa on...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      57
      5875
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      77
      3233
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      23
      2400
    4. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      40
      2095
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      2008
    6. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      162
      1843
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      6
      1619
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      83
      1222
    9. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      20
      1206
    10. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      81
      1075
    Aihe