Ihmisten on tiedettävä totuus

WORLD WIDE WAR

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011072314102093_ul.shtml

Tämä on selvä mossadin tapaus.Minusta on aivan selvä ettei hän ole suunitellut tätä yksin, Minusta häntä on aivopesty.Kun katsoo mimmoista liikenneta on ollu ympärimaailma koskien isrealin tiedostelupalvelu mossadia, Niin voidaan tätä pitää odotettuna tapahtumana:( Sanomani ei ole salaliittoteoria vaan ihan mahdollinen asiaa, Kun katsoo mihin isrealin tiedostelupalvelu on erikoistanut.

Isrealin tiedostelupalvelulla on tapana tehdä sabotasia sekä fandelisoita yhteisöjä sekä yhteiskuntia.He yrittävät vaikuttaa ja herättää pelkoa ihmisissä,Tämä on älykkäästi suuniteltu interventio sosiaalinen välintulo.Tarkoitus on vaikuttaa toisen maan politiikkaan tällä tavalla ja saada ihmiset vastakkain asetteluun.Mossad käyttää tiettyjä taktikoita saadessaan kohteitaan toimimaan haluamallaan tavalla, He ovat edelläkävijöitä tässä psykologisessa sodan käynissä.Heidän agentit eivät koskaan vaarana oma henkiään vaan he käytettävät toisia ,Sellaiset muutenkin turhauttuneet yksilöt jotka on valmiiksi ohjelmoitu.Heidän lopu tehtäväksi ainostaan jää kiihottaa yksilöä vihaan eli loppu "ohjelmaan" .Jota manipuloittava yksilö olisi sopiva tekemään heidän haluamanssa asiaa, Mutta yksilöllä on oltava jo etukäteen sellaiset asenteet ja aateet valmina, He käyttävät sitä ja syöttävät lisää asioita yksilölle,Sellaisia asioita joka edistävät heidän tarkoitusperiä.He voivat esiinttyä muslimina tai äärioikeistona , Jota saisivat absuluutista luottamusta heidän keskuudessa ketä he manipuloivat tai "aivopesävät" .Usein kun he tekevät näin niin heillä on "Erikois miehiä" siis agentit , agenteilla on usein tiettymys kohteen uskosta ja aatesta, He tiettävät jopa paremmin kuin itse kohde.Kun katsoin kuvaa niin kaveri näyttää olevan älylisesti keskivertoa paremmin joka on vaan varustettu väärällä aatella ja luulolla, Siis hän on täydellinen kohde!

2

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • War War

      He myös käyttävät tätä samanlaista menettely tapaa omia napurimaittain vastaan,He tiettävät sen ettei voi sodalla kaikkia puolustauttua,Joten he keksivät heikeintää "vihollisenssa" tällä tavalla. On vuosittain jopa kuukausittain tarinoita siitä miten isrealin tiedostelupalvelu on jäänyt kiini toisenmaan rajoilla tai yrittäen murtauttua toisen maan tietoverkkoon.Äskettäin oli uutinen siitä miten israelin tiedostelupalvelu eli mossad oli yrittänyt hankia agentilleen vieraan maan kansalaisuuden, Murtautumalla vieraan maan virastontietoverkkoihin.He tekevät sen vaivattomasti ja kukaan ei osaa epäilä heitä mistään niin kaun kun he eivät jää kiini ja jos jäävätkin kiini, Niin silloinkin voi päästä helposti. Israel kyllä löyttää keinonssa;

      Isreal tiedostelupalvelu murtauttuu jatkuvasti toiseen maan sotilallisiin sekä yleisiin salattuun tietoihin.He jopa murtauttuivat pentogonin ja lockheedmartinin sotilallisiin kehitysprojektiin ja varastivat 24000 tuotekehitys dokumentteja ja muuta dokumentteja, He tuottavat paljon edistyksellisiä aseita vaan siksi että varasttavat toisilta valtiolta, kuten ovat varasttaneet maitta sekä ihmisten järkiä!

      Arabimaitten "kanssanousu" on asiaa jota mossad ottaa kaikesta irti, Koska Isrealin tiedostelupalvelu ei missään nimessä siedä vahvaa ja vakaata muslimi maatta, Se on yksi asiaa jota isrealin tiedostelupalvelu on tähtänyt. Heille kaikenlainen kaaos ja hajanaisuus on pelkästään voitto.Jatkuva levottomuuta mitä lähi-idässä esinttyy on pelkästään omistauttuneiten mossadin agenttien osittain aikansaama.Esimerkiksi olen aivan varma siitä että iraqissa tule olemaan sisällisota edessä, Kun viimeisetkin amerikkalaiset joukkot lähttevät maasta pois.Iraq on seuraava kohde, Koska sen hajanaisuuden takia se on äärettömän alttis manipulaatiolla.Maa jossa kurdi shiiat sekä sunnit ei siedä toisiaan, On erittäin erittäin alttis sodalle. Mossadin agentit on monietnisiä, Heillä on erivärisiä sekä erikokoisia agentteja jotka soluttautuvat viholliseen täydellisesti. Muslimit maat hallituksineen ja ihmisineen on erittäin alttiita aivopesulle sekä sabotaasiolle, Koska usein muslimi maissa on paljon valmiita olosuhteita ja tekijöitä mitkä minne hetkenssä hyvänssä voi laukaista terrorismia ja sotia.

      Tarvitaan vain oikeanlaisia ärsykkeitä pistämään vihan,terrori,"kansanousua" ,sotaa liikeelle ja tässä mossadin osaavat agentit ovat asiantuntijoita. Heidän agentit eivät koskaan käy sotaa vihollisen puolesta eivätkä koskaan taistele vihollisen ideologian puolesta, Heidän tehtävänssä on ainostaan esinttyä luottamuksella vihollisen keskuudessa ja luoda niin vahvan siden viholliseen että saadaan vihollista tekemään jotakin haluttua toimintaa ja se toiminta voi olla ihan mitä vaan.Eli mossad agentit voivat esinttyä muslimi imaamina ja vaikuttaa kuulijoihin niin voimakaalla tavalla sekä uskottavalla tavalla että saadaan kohde tekemään haluttua päätöstä.Yksi vaihtoehto on löyttää luotto henkilö eli imaami joka omaa radikaali mielipiteitä jo valmiiksi sekä asenteita jota voidaan käyttää joko häntä itseän vastaan tai muita vastaan.Joko päivä saa lukea siitä että pakistanissa muslimi on tappanut muslimin räjäyttämällä itseän Moskeijassa,Ravintolassa,Hotellissa. Ihmittelen että miksi muslimi haluasi tappaa muslimin?? ja miksi he räjäyttelevät itseän kotimaassaan?? Miksi Lähi-idässä sekä monessä muslimi maassa on epävakaata, Niin taloudellisesti kuin turvallisuudenkin puolesta?

      • World wide war

        Ehkä ei ole sattumaa että Isreal on ainut todellinen "demokraatinen" valtio lähi-idässä. Miksi monessa muslimi maissa on ääriradikaalit aina nousevat silloin kun maassa on lähes anarkia tai on jo? esittäen olevanssa toivo paremmasta? On totta että osaa heistä on ihan ihan aidosti mukaana siihen että haluavat maalleen parasta..Mutta heidän joukossa on paljon jotka on "ohjelmoitu" tekemään jotain tai vaatimaan jotain. Kuten monet "ääri-islamistit" aina vaativat äänekkäästi sharian-lain käyttöä sekä perustamista "islamilaistavaltiota" ja monet muut järkiperäiset muslimit on tätä vastaan, Eli mossad käyttää "vihollisen" ideologia häntä itseän vastaan , Muutelemalla sitä ja kieltelemällä häntä mitä saa tehdä ja mitä ei , Esimerkiksi kun on perustettu valtio niin he pitävät sitä valtiotta mahdollisemman takapajuisena, Taloudelliseti kuin sotilaalisesti.

        He tiettävät että sen että jos syntyy kehitystä niin se on ainostaan uhka heille. Siksi he minimoivat kaikki mahdolliset uhat tällä tavalla. Ajattelemattomat islamistit talutettaan omalla ideologialla vääristelemällä sitä!! ja antamaan sekä luulemaan heitä että taistelevat oikean asianpuolesta. Siksi näkee maailmassa islamisteja jotka on kaikkia vastaan mitä milloinkin.Tämä ei ole Teoria vaan tapaa jolla on toimitu aina niin kaun kun on ollut sodat,Sekä yksi psygologisen sodan muodoista.Minusta maailaman suurin ihmisoikeudenloukkaaja ja kaikista vaarallisin valtio on isreal ja heidän terrorisminssa, Jos kukaan ei näe mitä näen ja huomaan niin silloin ootakaa vaan niin saman teillekin tekevät ellette opi toisilta ja viisastu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      267
      17307
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5557
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      116
      2605
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      16
      2106
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1782
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1021
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      962
    8. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      914
    9. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      913
    Aihe