Kaikenlaiset ääriuskovaiset ovat hengenvaarallisia muille ihmisille. Kristityt eivät ole yhtään sen kummempia kuin muslimitkaan! Supon on syytä heti alkaa seuraamaan ääriuskovaisten toimintaa.
http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/114130-mita-tiedammme-epaillysta-ampujasta
Hävettää olla kristitty tällaisina päivinä. Hävettää joka päivä, kun luen täällä muslimeista vaahtoamista.
Hihhulit on hengenvaarallisia!
10
<50
Vastaukset
- kerro mitä
Mitä sana: kristitty sinulle tarkoittaa? Kutsutko itseäsi kristityksi vain sen takia että sait vauvana kasteen, vaikka sinulla ei edes ole uskoakaan?
- Lue uusi testamentti
Kristitty tarkoittaa sitä että kääntää toisenkin poskensa, rakastaa jopa vihollistaan, eikä tuomitse mitään, vaatettaa köyhät, ruokkii nälkäiset. Niin harva suomalainenkaan kirkossa kävijä ei tätä noudata, vaan kyttää naapureitaan, vihaa vihollistaan, ajaa vain omaa asiaansa, ja miksi? Koska joku idiootti kehitti "armon" käsitteen. Saa tehdä mitä vaan, olla kusipää, ei tee hyviä tekoja, vaan on kuin ellun kana pellossa. Kristinusko tarkoittaa sitä, että pitää TEHDÄ NIINKUIN JEESUS TEKI. Juuri tuo että Paavali vääristeli Jeesuksen sanomaa, aiheuttaa "kristittyjä" ääriliikkeitä. Paavali = Saatana.
- ei käytös vaan usko
Niin, mutta sellainen ei ole uskovainen jolla ei ole uskoa Jeesukseen, käyttäytyminen ei tarkoita että olisi uskovainen.
- ei ole kristitty!
Etkö lukenut että se tappaja oli vapaamuurari, ei mikään kristitty, mene muualle raivoamaan siitä!
- näin on
Tässä olet oikeassa, on paljon uskovia jotka uskoo ,mutta ei käyttäydy niinkuin
Raamattu sanoo. Tuntuu monesti et eivät ole kuulleetkaan hengen hedelmistä.
- !
JUURI NIIN LUE KAMALAA KOKENEEN KETJU ETUSIVULTA!
- J.K.P.
Jos hävettää olla krisseli, niin mitäs olet? Minun mielestäni jokainen jonkinlaiseen yliluonnolliseen jumalaan/jumaliin uskova on potentiaalinen terroristi. Uskonnollisuus jo sinänsä kertoo ihmisestä jotain, sillä henkisesti vahva ja tasapainoinen ihminen ei uskontoa mihinkään tarvitse.
- murhaajat on
hengenvaarallisia, samoin sodat, joita kansat toisilleen ja ihmisryhmät toiselleen julistaa. Samoin viha on vaarallista ja valheet. Kaikki Pahan vaikuttama on vaarallista ja riidat ja sodat syntyvät itsekkyydestä ja vallan halusta tai rahan halusta tai aseman tavoittelusta.
Näin ymmärrämme, että jokaisen kannattaa tehdä parannusta kaikesta Pahan huonosta hedelmästä ja muuttua hyväksi puuksi, joka hyvää hedelmää alkaa kantamaan eli Herran Jeesuksen antamassa uskossa ja toivossa ja rakkaudessa, samoin Jeesuksen veren ja elävän veden ja Pyhän Hengen voimassa pääsee vapauteen syntikahleista ja lihan mielen huonosta hedelmästä, joista murhat ovat niitä pahimpia, samoin rahan halu on kaiken pahan alku ja juuri, sillä on epäjumalanpalvelusta, samoin pedon kuva ja merkki tulevat kaupankäyntiin tulevaisuudessa ja näistä on kirjoitettu Ilmestyskirjassa ja autuaat ne, jotka ne vastaanottavat ja vaarin niistä ottavat ja pelastuvat Pahan valtakunnasta Herran Jeesuksen valtakuntaan, sillä niinkuin olemme ihmisiksi syntyneet lihaksi ja vereksi, niin myös Jumalan lupauksen lapseuteen tulee meidän syntyä elävästä vedestä ja Pyhästä Hengestä, amen.
Halleluja Isälle Jumalalle Jeesuksen nimessä, amen.
Älkää eksykö vääriin syytöksiin vääriä ihmisryhmiä kohtaan, sillä on myös Pahasta väärät todistukset aivan niinkuin murhat, joihin tässäkin aloituksessa viitataan. - erttkl
Hihhuleilla ei ole kotiväkivaltaa ja ei heitä ole rikosten vuoksi vankiloissakaan! Tietenkin joka porukassa jokunen voi erehtyä jossakin asiassa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717688Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245676- 1232642
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172162Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361795Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111047- 59973
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32941Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45941