Kuolemanrangaistus olisi liian lievä seuraamus Oslon ihmishirviölle.
Mutta Norjan lainsäädännöstä pitäisi löytyä §, joka mahdollistaa murhamiehen jatkuvan kidutuksen vankeusaikana.
Mutta Norjan lainsäädännöstä pitäisi löytyä §, joka mahdollistaa murhamiehen jatkuvan kidutuksen vankeusaikana.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Näin on.
Sinun kidutus olisi hauskaa
Pidähän pää kiinni MUSLIMITERRORISTI!
nyt vain satu kuulumaan teloittaminen tai kiduttaminen.
Norjan ampuja joudutaan tuomitsemaan elinkautiseen, ja kohtelemaan häntä hyvin. Koska se nyt vaan on pakko.
Jos jossakinpäin pohjoismaita tulee esiin toinen samanlainen tapaus, joka tappaa TUHAT vasemmistolaisenalkua ja antautuu sen jälkeen ilman vastarintaa. Niin HÄNELLEKIN pitää antaa tasapuolinen oikeudenkäynti ja todennäköisesti elinkautinen asiallisissa oloissa.
Ja vaikka sitten tulisi esiin tyyppi joka tappaa SATA TUHATTA vasemmistolaisen lasta. Niin hänetkin on aivan pakko majoittaa elinkautiseksi määräystenmukaisissa oloissa.
Koska näin sanoo LAKI.
Pohjoismaiseen sivistykseen ei teloittaminen saati kidutus kuulu.
Vaikka murhamies tappaisi kuinka paljon tahansa, niin yhteiskunta ei yksinkertaisesti pysty tekemään hänelle lähellekään niin paljon pahaa, kuin hän on tehnyt vain yhdelle lukemattomista uhreistaan.
Yhteiskunta ei siihen pysty, etkä sinäkään mahda sille yhtään mitään.