ensimmäisestä turvallisesta maasta niin millä helvetin perusteella Suomessa on niitä Somali apinoita?
Kun turvapaikkaa on
haettava
787
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Oletkos muuten kuullut termiä "elintaso pakolainen"
Suomi taitaa olla ainut maa, joka maksaa pakolaisen matkakulut.
maa joka viitsii katsoa että pakolainen voi lomailla kuukausia maassa josta on lähtenyt pakolaiseksi ja maksaa nekin kulut.
Näyttää siltä tämän viimeisen Norjankin tapahtuman jälkeen, että kaiken takana on nämä Afrikansarvesta tulleet työläiset.
Eikö helpoin tapa olisi rauhoittaa koko Skandinavia, että saisimme sijoitettua heidät kotimaahansa. Siitä kannattaisi jopa maksaa pientä eläkettä.
Eikös niitä Somaleja tullut Venäjältä junalasteittain? Suomi oli silloin sormi suussa eikä uskaltanut paluttaa heitä takaisin Venäjälle. Sen jälkeen väkeä on lipunut Suomeen milloin mistäkin ja kaikenlaisilla keinoilla.
No ehkä Suomi on uusi Mekka? Joillekin tulijoille vain rötöstelypaikka. Enkä tarkoita nyt yhtä kansakuntaa.
Käsittääkseni hommalla ei ole mitään tekemistä kiintiöpakolaisten kanssa, eikä työnperässä muuttavien kanssa.
Sana kiirii, että pohjoisessa on Hölmölä!
ei päästä somaleita täysihoitoon.
Meillä niitä pidetään kuninkaallisina.
Kokoomuksen työvoimapulan paikkaajia. http://www.aijaa.com/v.php?i=008907456715.jpg
onko nuo paskalla tuolla liikkeessä vai miksi housut lösöttää?
Liikkeen omistajana heittäisin nuo pellolle haisemasta ja asiakkaita karkottamasta!
On muuten rumia miten voi joku suomi neito noita digata?