Breivik pitää itseään ristiretkeläisenä

Kostaja---

ja ampuu viattomia ja aseettomia nuoria.. mistäköhän ristiretkeläisestä sellanen malli on ???
Jos se kusipää olis tappanu mun lapseni niin voin vannoa että se kärsis sa-a-tanallisen ja tuskallisen kuoleman..

5

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kkkkkkki

      No mutta sellaisiahan ne ristiretkeläiset oli keskiajallakin.

    • hotapulveri

      Ei sitä pääsisi "taputtelemaan", kun sitä hoidetaan vankilassa. Toivottavasti muut vangit antavat sille asianmukaista "hoitoa".

    • "Ylpeän, vahvan"

      naisen kasvattama, koulutettu ylevyyteen, naisillisin keinoin.

      • Elämän vuoristorata

        Tuo vaara on tiedostettu aikaisemmin jenkkilän kouluampujien yhteydessä tehdyissä tutkimuksissa. Lapsen egoa on pienestä pitäen pönkitetty valheellisinkin argumentein ja näin tästä kasvaa hullu "yli-ihminen".

        Itsetunto voi olla tavallaan "liian hyvä", jolloin kaikki omaa ihanteellista maailmankuvaa vastaan sotiva toiminta otetaan verisenä haasteena, varsinkin jos henkilö saa turpiinsa esimerkiksi verbaalisesti. Oma perusminä ei kestä mitään takaiskuja.

        Älkää kasvattako lapsistanne hirviöitä! Opettakaa nämä pienestä pitäen sietämään pettymyksiä. Iloiset ja positiiviset kokemukset tuntuvat silloin paljon paremmilta, eikä maailma kaadu jonkun toisenlaisen näkemyksen olemassa oloon.


    • Juuust jooo

      Kasvatus löytyy elokuvateattereista. Siellähän oikein ihannoidaan tapaa kuinka erimielisyydet ratkaistaan ampumalla mahdollisimman paljon ihmisiä. Sitten sankaria ihannoidaan kotona.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      281
      17958
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      5730
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      133
      2662
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      2197
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      337
      1805
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1063
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      976
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      33
      961
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      958
    Aihe