Breivikin mitalit ?

Ihmetyttää tuo yksi kuva hänestä missä esiintyy sotilasunivormussa, onko se Norjan armeijan univormu ja miten tuon ikäisellä reserviläisellä voi olla noin paljon kunniamerkkejä ?
670
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

misä sellanen kuva on?

Äänestä

Breivik väitetysti kuuluu johonkin itse perustamaansa temppeliritareiden veljeskuntaan, jäseniä jotain kuusi. Puku liittyy ilmeisesti siihen. Myöntävät toisilleen mitaleita.

Äänestä

Jos olet tarkkasilmäinen, kyse on photoshopatusta kuvasta. Väärennös.

Äänestä

vaikkapa somali vuokraamosta työasun.

Äänestä

Prenikoita saa esim. huuto.netistä kilohintaan. On venäläistä, kiinalaista ja vaikka minkämaalaista kunniamerkkiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jtg228 kirjoitti:

Ihmetyttää tuo yksi kuva hänestä missä esiintyy sotilasunivormussa, onko se Norjan armeijan univormu ja miten tuon ikäisellä reserviläisellä voi olla noin paljon kunniamerkkejä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu