Murhasi ihmisiä Norjassa. Vasemmistolaiset eivät murhaa ketään!!!
Äärioikeistolainen
26
<50
Vastaukset
- 8+7
http://static04.vg.no/drfront/images/2011-07/25/88-7de158de-b1be70f9.jpeg
NYT Koreilee mediassa uniformussa kuten halusikin..
Medialla ei ole moraalia.- ???????????-
Kommunisti Mao Ze-Dong tapatti 49-78 miljoonaa
Kommunisti Stalin tapatti 23 miljoonaa
Kansallis-sosialisti Hitler 12 miljoonaa - Ja kaikki ovat
???????????- kirjoitti:
Kommunisti Mao Ze-Dong tapatti 49-78 miljoonaa
Kommunisti Stalin tapatti 23 miljoonaa
Kansallis-sosialisti Hitler 12 miljoonaailluminatin jäseniä, onnea vaan sinullekin.
http://www.youtube.com/watch?v=ukB3dSHKcGY - Lista se
???????????- kirjoitti:
Kommunisti Mao Ze-Dong tapatti 49-78 miljoonaa
Kommunisti Stalin tapatti 23 miljoonaa
Kansallis-sosialisti Hitler 12 miljoonaaJatkuu. Pol Pot Kambotsha punakmehr johtaja jonka hirmutyö on varmasti miljoonia murhattuja omanmaan kansalaisia. Listaan voisi lisätä myös Leninin, mutta murhattujen kokonaislukumäärä taisi jo mennä yli 100 miljoonan.
- 23
???????????- kirjoitti:
Kommunisti Mao Ze-Dong tapatti 49-78 miljoonaa
Kommunisti Stalin tapatti 23 miljoonaa
Kansallis-sosialisti Hitler 12 miljoonaaTuossa Maon luvussa on laskettu sitten samaan syssyyn niin Nationalisti kiinalaisten tappamat kuin Maon jälkeen kuolleet. Muuten hyvä lista mutta siittä puuttuu yksi keskeinen henkilö
Henry Kissinger
- rapparit rappaa
En yleistäisi mutta kyllähän pahimmat tappajat nykyisin ajavat maailmaa häkkiin jossa he omistaisivat kaiken ja määräisivät mitä tehdään.
Lienevät pääosin rappareita eli äärioikeistolaisia. - näennäisdemoktratia
Onko Suomen eduskunnassa äärioikeistolaisia jotka jotka vihaavat demoktraattisesti valittuja perussuomalaisia mm. nimitelle halventavasti heitä persuiksi.
Taitaa vapaamuurareiden omistama media olla yhtynyt moiseen vihanpitoon? - no way.
Kaikista väkivaltaisempia ja skitsoimpia ovat nämä punikkivasemmistoanarkistit.
- hayhailija
Eivät todellakaan yksikään vasemmistoterroristi ei ole saanut aikaan tällaista tuhoa kuin norski. Anarkistiterrorismi vasta vähäiseksi onkin jäänyt.
- ajattelevainen11
hayhailija kirjoitti:
Eivät todellakaan yksikään vasemmistoterroristi ei ole saanut aikaan tällaista tuhoa kuin norski. Anarkistiterrorismi vasta vähäiseksi onkin jäänyt.
Mitenkäs ne -70 luvun vasemmistoterroristit?!
Eipä taida silti murhaaminen aatesuunnasta olla kiinni, vaan ennemminkin vinoutuneesta/häiriintyneestä pääkopasta. Sen tajuaa jokainen, jolla on kyky ajatella ITSE. - Monella ei ole
ajattelevainen11 kirjoitti:
Mitenkäs ne -70 luvun vasemmistoterroristit?!
Eipä taida silti murhaaminen aatesuunnasta olla kiinni, vaan ennemminkin vinoutuneesta/häiriintyneestä pääkopasta. Sen tajuaa jokainen, jolla on kyky ajatella ITSE.Se tässä järjestelmässä ongelma onkin...
- punainen terrorismi
http://personal.inet.fi/koti/juhani.putkinen/Pilotka.jpg
tää on hyvä kuva vahvasti häiriintyneestä... - Kun vinttivinksahtaa
Äärioikeistolla ei vintti oikein skulaa. Norjassa Breiviikki-niminen jäbä ampui 100 nuorta sosiaalidemkraattia ja vasemmistopuolueen jäsentä jossain saaressa ja luulee, että nyt se on parantanut maailman.
- Äärioikeistolainen?
Breivikin kirjoittaman netti-kirjan perusteella hänen ideologiansa ei tunnu kovinkaan äärioikeistolaiselta, vaan enemmänkin "hyvin omalaatuiselta" . Vai mihin poliittiseen lokeroon te sijoittaisitte henkilön joka on mm. ateisti-kristitty, ritarikultti-ja temppeliherra-aatteisiin seonnut vapaamuurari, Maoa ja Winston Churchilliä fanittava anti-natsi, anti-islamisti, kulttuurimarxilaisuuden vastustaja, pro-gay, luomuviljelijä jne. !????
- helppoa 13
ILLUMINATI!
- ...
Mikä ihmeen luomuviljelijä sellainen on joka ei koskaan ole mitään viljellyt? Mies oli toimistotyössä ja maatilayritys pelkkää lumetta, räjähdeiden saamiseksi.
Mutta eipä tuo paljon miehen lokerointia helpota, vaikkei luomuviljelijä ollutkaan.
Unohdit muuten mainita että se oli ollut Norjan Edistyspuolueen nuorisojärjestön puheenjohtajana. - Myös terroristi
Järjestöt Bellona ja Greenpeace ovat ABB: ihanteita.
- Olet väärässä
... kirjoitti:
Mikä ihmeen luomuviljelijä sellainen on joka ei koskaan ole mitään viljellyt? Mies oli toimistotyössä ja maatilayritys pelkkää lumetta, räjähdeiden saamiseksi.
Mutta eipä tuo paljon miehen lokerointia helpota, vaikkei luomuviljelijä ollutkaan.
Unohdit muuten mainita että se oli ollut Norjan Edistyspuolueen nuorisojärjestön puheenjohtajana.Kyllä Breivik on aito luomuviljelijä. Breivik kasvatti luomutilallaan Meloneja, vihanneksi, juureksia ja mukulakasveja ja tilan asiakkaina olivat lukuisat Oslolaiset ravintolat ja luomutuotteita myyvät kaupat.
- Tai vähintäänkin...
helppoa 13 kirjoitti:
ILLUMINATI!
siionisti-juutalaisten värväämä mossadin agentti
- Juha A.
Älä yritä vääristellä.
Kyllä kummastakin ääripäästä löytyy samankaltaista sakkia, siksi ne kai toisiaan niin paljon vihaavatkin. Kuin toistensa peilikuvia. - Pentti Mela
HITLER politiikka:
Kansallissosialismi on tyypillisesti pyritty luokittelemaan äärioikeistolaiseksi politiikaksi.
Jokainen tyhmäkin näkee, että tunnuksena oli RISTI
Sitten koko Natsiaate nousi kristinuskoisista piireitä ja väitetään, että aluksi oli jopa Paavin siunaus.
sitten miten ihmeessä Hitler oli vasemmistolainen, kun kerran teki Juutalaisuudesta pahan... Eikös vasemmisto ole se, jonka pitäisi ajaa vähemmistön etuja ja hyväksyä erilaisuus? Ihan persereijälläkö täällä ihmiset ajattelee?- vasemmisto määrittel
i itsensä uudelleen hitlerin kukistumisen myötä. hitler oli yksi historian vasemmistolaisimmista diktaattoreista talouspolitiikkansa suhteen.
Äärioikeistoa ovat hommalaiset ja muut Kokoomuksen apujoukot. - Pentti Mela
ja Stalin:
Stalinismi kannusti ihmisiä kansallismielisyyteen ja suosi suurperheitä, vastusti abortteja ja homojen tasavertaisuutta, juutalaisia halveksittiin ja taidekin oli hallituksen valvonnassa.
moni mieltää Stalinin äärioistolaiseksi poliitiikaksi... - Pentti Mela
Pentti Mela kirjoitti:
ja Stalin:
Stalinismi kannusti ihmisiä kansallismielisyyteen ja suosi suurperheitä, vastusti abortteja ja homojen tasavertaisuutta, juutalaisia halveksittiin ja taidekin oli hallituksen valvonnassa.
moni mieltää Stalinin äärioistolaiseksi poliitiikaksi...Kansallissosialismi on tyypillisesti pyritty luokittelemaan äärioikeistolaiseksi politiikaksi. Kansallissosialismi käsittää kuitenkin sekä vasemmistolaisiksi että oikeistolaisiksi miellettyjä elementtejä.
- srfjgrj
Pentti Mela kirjoitti:
Kansallissosialismi on tyypillisesti pyritty luokittelemaan äärioikeistolaiseksi politiikaksi. Kansallissosialismi käsittää kuitenkin sekä vasemmistolaisiksi että oikeistolaisiksi miellettyjä elementtejä.
Breivik on tietysti vaan sisäistäny sen ääriuskonnollisen ja muita kohtaan vihamielisen propagandan ja se päätti ottaa "sharialain" käyttöön Norjassa.
semmonen toiminnallisen siiven kristitty.
- erterterterter
Mutta eikö esim. stalin ollut juuri vasuri?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26717307Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235557- 1162605
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar162106Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361782Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111021- 59962
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45914Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32913