Miten tommonen murhaaja saa elää yhteiskunnassa jossa pitäis olla tasa-arvo.Hän saa täysylläpidon linnassa 30v ja sitten taas Tappamaa.
Murhaaja
3
97
Vastaukset
Siis Tää on niinku aivan sekoa,Saa tappaa ihmisiä Eikä siitä saa ku muutaman vuoden linnaa.mutta jäikö lasku maksamatta.siitä saa 20v ulosottoa.
- z.o
empä usko että sillä niin mukavaa on siellä luxusvankilassa. Parempi että jäi henkiin, eikä tapettu, niinku olis esim USA tapahtunu. Saa kärsiä ja miettiä tekosiaan. Suomessahan murhaajat vapautetaan jos ne tulee uskoon. Eikös tää ollu viittä vaille muslimi, joten se on vapaa räjäyttämään ittesä Oslon torilla noin 3 vuoden päästä ja taas kuolee viattomia turhan takia. Sellaista se on tämä hyysäriyhteiskunta parhaimmillaan.
- hjjjjjjjjjjjjjk
no kyllä joku norjalainen sen tappaa heti kun vapaaksi pääsee
tai no ehkä ei
Luultavasti joku vankikundi tappaa sen
ihan totta, ihimisiä kuolee vankiloissa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43693SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933599Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283340Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713312Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251758- 311506
- 321461
- 871370
- 151313