Ei aseiden poisotto ihmisiltä enää ratkaise mitään!

Live free or die!

Päinvastoin maailman pitäisi antaa mennä kohti sotaa.Ei iänikuisesta narsismista muuten päästä.Elämä on kovaa,mutta oikeamielisten, vapaamielisten kuuluu voittaa valta maanpäällä.
Jos aseet kiellettäisiin,ihmiset ottaisivat käyttöön heinäseipäät,lekat,keittiöveitset sodassa tai mitä kättä pitempää löytyy.Tilanne on jo ryöstäytynyt kaikkien hallinnasta.

Parempi tässäkin kertarytinä kuin ainainen kahina.Kuolleita n 1-2miljardia,show what,ja sitten ikuinen rauha päällä maan. Mitäs lähtivät väärämieliset narsistit hyökkäämään vapaamielisiä terveitä vastaan.Ei välttämättä tule maapallonlaajuista ydinsotaa.

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näin se vaan on

      En pidä hyvänä asiana sitä että ihmiskunta ajautuu kohti sotaa, mutta aseiden kieltämisellä en usko saavutettavan mitään, sillä rikolliset kyllä löytää ne aseensa jokatapauksessa ja tavalliset pulliaiset ei niillä mitään tee muutenkaan. Mutta tämä itsestäänselvyys on politikoille liijan vaikea asia tajuta.

    • PUHE EI AUTA.

      NUO KROONISTI AHNEET.MILLÄ KONSTILLA NE SAIS MAAN PINNALLE JA ÄLYIHINSÄ.ilman sotaa.ilman vihaa.ilman terrori tekoja.joku yksilö alkaa pohtia tätä kokonaisuutta.ja päätyy sairaaseen tekoon.kun puhe ei auta.TEKEE NIIN JULMAN TEON:ETTÄ VARMASI KANSA KUNNAT HERÄÄ.

    • 20+2=22

      Herätkää te syömään pillerinne ja menkää ulos kävelylle. Tehkääpä välillä jotain hyödyllistä.

    • on.on.

      ei kai siitä mitään haittaakaan olisi.jos ei niitä aseita olis.sielä joku ahne älähti.niin se on.kehen kalikka kalahtaa.se ensimmäisenä' älähtää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      277
      17688
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      5676
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      123
      2642
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      2162
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1795
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1047
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      973
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      941
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      941
    Aihe