Päinvastoin maailman pitäisi antaa mennä kohti sotaa.Ei iänikuisesta narsismista muuten päästä.Elämä on kovaa,mutta oikeamielisten, vapaamielisten kuuluu voittaa valta maanpäällä.
Jos aseet kiellettäisiin,ihmiset ottaisivat käyttöön heinäseipäät,lekat,keittiöveitset sodassa tai mitä kättä pitempää löytyy.Tilanne on jo ryöstäytynyt kaikkien hallinnasta.
Parempi tässäkin kertarytinä kuin ainainen kahina.Kuolleita n 1-2miljardia,show what,ja sitten ikuinen rauha päällä maan. Mitäs lähtivät väärämieliset narsistit hyökkäämään vapaamielisiä terveitä vastaan.Ei välttämättä tule maapallonlaajuista ydinsotaa.
Ei aseiden poisotto ihmisiltä enää ratkaise mitään!
4
<50
Vastaukset
- Näin se vaan on
En pidä hyvänä asiana sitä että ihmiskunta ajautuu kohti sotaa, mutta aseiden kieltämisellä en usko saavutettavan mitään, sillä rikolliset kyllä löytää ne aseensa jokatapauksessa ja tavalliset pulliaiset ei niillä mitään tee muutenkaan. Mutta tämä itsestäänselvyys on politikoille liijan vaikea asia tajuta.
- PUHE EI AUTA.
NUO KROONISTI AHNEET.MILLÄ KONSTILLA NE SAIS MAAN PINNALLE JA ÄLYIHINSÄ.ilman sotaa.ilman vihaa.ilman terrori tekoja.joku yksilö alkaa pohtia tätä kokonaisuutta.ja päätyy sairaaseen tekoon.kun puhe ei auta.TEKEE NIIN JULMAN TEON:ETTÄ VARMASI KANSA KUNNAT HERÄÄ.
- 20+2=22
Herätkää te syömään pillerinne ja menkää ulos kävelylle. Tehkääpä välillä jotain hyödyllistä.
- on.on.
ei kai siitä mitään haittaakaan olisi.jos ei niitä aseita olis.sielä joku ahne älähti.niin se on.kehen kalikka kalahtaa.se ensimmäisenä' älähtää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964794Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143932Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113830Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1162239Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801356- 1321278
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1651264En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5241118- 531105