Tässäkö mennään

rakinkoas 11

''we may just find out that this was the ultimate False Flag operation.''

Heti oltiin reagoitu tällaiseen ampumis hömppään ja havaittu se bluffiksi. Mitä siis on tehty tähän päivään mennessä. Pidätetty mies, joka on tunnustanut. Yhtään pidätyskuvaa ei ole esitetty ja joku jopa sanoi nähneensä lehdestä, että mies pidätettiin kotoonsa. Olkaa myös varmoja, että miehestä tullaan näyttämään vain sitä nuoruuden kuvaa ja hänestä tehdään lehdistössä ikooni. False flageihin eli lavastettuihin tekoihin kuluu myös spekulointi kaiken karvaisilla teorioilla aivan kuin kansa ajattelisi muka noin ja teolle siten annetaan jopa siunaus. Mutta kuinka kansa voisi kannattaa sen omien lastensa tappamista. AIVAN SAIRASTA mutta tämä onkin provokatio tai trolli, jolla saadaan ihmiset ärsyyntymään. Joko uskotte että niin Palme, Lindh ja Estonia olivat samanlaisia trolleja eli false flageja siis bluffia ja joista minä jo niin kaukaa asioita seuranneena voin sanoakin jotain. Vaikka täällä sanomiseni pannaan leikiksi. Oma asianne uskotte tai ette.

13

122

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yuuupoå

      vaan kerroppa mitä tästä seuraa
      sensuuri
      sirutus
      kataisesta kuningas
      poliisille lupa tappaa

    • rakinkoas 11

      Miestä pidetään julkisuudelta piilossa yli kuukauden. Minkä tuomion hän muuten sai oikeudenkäynnissä kun kerran jo tunnustikin. Sensuuri on jo nyt aika pitkälle olemassa kun kukaan tavis ei tiedä tarkkaan miten asiat on niin miten voit totuutta kirjoittaa. Siitä voit kirjoittaa mikä sinusta tuntuu valheelta, mutta silti et pääse totuuteen sillä metodilla. Nuo loput vaihtoehdot on sinun iänikuista homppää ainakin sirutus. Kataisesta kuningas ja poliisille lupa tappaa on niijanaa siin niin ja näin.

      • jakinboss11/1

        Saattas muuten ihan kuolla vankilassa mutta nyt saattas myös saada teloituksen.


    • dmtr horrorsovetsky

      Mistä media sai Breivikin kuvan jota hetinmiten leviteltiin tiedoitusvälineissä. Miksi juuri tuo nuoruuden kuva. Kuva toki mairittelee miestä. Kaunis poika. Tarkistatko koskaan vihjeitä joita sinulle annan. Vai alkaako pääsi taas sekoilla kainmaailman liskojen pariin. Jos tämä on salaliitto niin onko media mukana salaliitossa ja nuo uhreja näyttelevät ihmiset vai missä sinulla on se salaliitto.

      • Kenneth Tahans

        EPÄILEVÄ TUOMAS KIRJOITTAA sillä hän epäilee jutun aitoutta. Epäilemisestä ei vielä laiteta Vehkalaan eli Teemun selli kaveriksi mutta jos tosissanne alatte epäilemään niin sitten harkitaan.
        Breivik käsitykseni mukaan pidätettiin kotoaan ovikelloa soittamalla ja poliisi ilmoitti kohteliaasti, että voitteko tulla mukaamme epäiltynä siitä ja siitä. Kuvassa kylläkin hän hymyilee poliisi autossa poiliisin takki sylissään. Mistähän niitä saa Norjassa noin vain ostaa tai hommata. Kohta maailma on täynnä valepoliiseja.
        Hyviä pointseja Tuomas epäilyjensä syiksi esittää. LUKEKAA laitan sen tähän alle.
        Mitähän hän loppujen lopuksi epäilee. HUIJJUUTAKO?????

        Pistän tähän nyt minusta todella oudoille tuntuvat piirteet verilöylystä:
        Ekana pisti korviin silminnähden Ylen uutisoiti Oslon keskustan pommitukseen. Asiasta puhuttiin kielikeskellä suuta, eikä lähdetty spekuloimaan tahoa /tahoja ketkä olisivat voineet olla kaiken takana.
        Seuravana pisti pahasti silmään se, että miten helpolla Breivik saatiin kiinni. En tunne Norjan poliisin toimintatapoja, mutta helposti kaveri jäi kiinni.
        Poliisilla oli todella suuria vaikeuksia ensin päästä edes saareen.
        Olisiko esim. amerikkalainen poliisi ottanut ko. ammuskelijan elävänä kiinni??
        Kolmantena mikä pisti miettimään oli se, miten nopeasti poliisi sai tietoonsa Breivikn suunnitelmat joita oli tehty 9 vuotta. Kuka tietää että juuri 9 vuoden päästä järjestetään ko. nuorisoleiri??
        Viimeinen seikka joka jäin mua vaivaamaan on tämä, salainen oikeudenkäynti ja tapa millä se tehtiin. Onko keneltäkään selvinneeltä edes kysytty haluako hän tunnistaa ampujaa.
        Jotenkin vaan jutussa on liikaa sellaisia piirteitä jotka ei vaan täsmää..
        ELI:
        1.) ihankuin tiedotusvälineitä olisi etukäteen varoitettu tulevista tapahtumista ja käsketty olla spekuloimatta teon tekijää ja hänen taustaansa.
        2.) pidätyksestä ei ole annettu mitään kuvaa eikä edes ole kerrottu miten ja millä tavalla Breivik otettiin kiinni. Ottaisiko poliisi oikeesti ammuskelijan noin helpolla kiinni? ja Antautuisiko kukaan noin sekaisin oleva noin helpolla??
        3.) Miten kukaan voi kenenkään huomaamatta tehdä ko. teon suunnitelmia 9 vuotta?
        4.) ymmärrän, että Breivik pidetään salassa julkisuudesta, etti hän saa lähetettyä mitään piiloviestia apureileen. Silti jos ketään pidätettyä ei edes ikinä näytetä julkisuuteen poliisi on voinut "ottaa kiinni" kenet tahansa...


    • Tapa nikansama

      ''Mistä media sai Breivikin kuvan jota hetinmiten leviteltiin tiedoitusvälineissä. Miksi juuri tuo nuoruuden kuva. Kuva toki mairittelee miestä.

      http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:NRFpYeOBeS4J:nb-no.facebook.com/people/Anders-Behring-Breivik/100002651290254 site:facebook.com Anders B. Breivik&cd=1&hl=de&ct=clnk

      Täältä sai. On se muuten kummaa ettei poliisi seuraa salaliitto palstaa. Olen antanut Palmen bluffi murhasta vihjeitä kuten katsokaa Elia Kazanin filmi The Boomerang jonka löytää youtubesta. Eivätkö he ihmettele mistä minä tiedän moisen asian. Filmin käsikirjoitus tai päin vastoin bluffi murhan käsikirjoitus seuraa pitkälle filmin juonta. Tämä tulee selville kun lukee Ruotsin lehdistön juttuja alkuakoilta. Mutta eihän ketään kiinnosta. Hyvin on media fokusoinut kaiken Breivikin ajatusmaailmaan ja yrittää spekuloida sillä teon motiiveja. Salaliitto on siinä että tämä paska on samanlaista false flag sontaa kuin nuo Palmet ja Estoniat ja Lindhit. Kauhajoen bluffi menee samaan sössöön. Yksittäisen hullun nimiin pannaan taas kaikki ja kansa uskoo saatan pässinpäät.

      • la pasi

      • Jakinboas 17
        la pasi kirjoitti:

        Kannattaa lukea http://www.saunalahti.fi/wtc2001/pasila.htm
        Osataan sitä näköjään meilläkin lavastaa terrori-iskuja.

        Älkäämme unohtako Mikkelin panttivanki draamaa. Siinäkin autosta tuli autopommi. Jore Takalasta ,kaappajasta, julkisuudessa näytettiin vain yhtä kasvokuvaa. Mies kuoli mikä helpottaa mediaa kertomasta mitä vain. Sitten tämä Pasilan pommi juttu on huvittava. Ehkä media heittäyty jo vitsailemaan koko terrorismi asialla, kun levittivät tekijöistä tosi huvittavaa piirrosta. Opelissa istumassa kaksi piirroshahmoa, jotka nimettiin ohukaiseksi ja paksukaiseksi. Vakava asia pantiin läskiksi. Oltiin varmaan jo niin kyllästyneitä koko asiaan. Tuhopoltot kylläkin jatkuivat ympäri maata ullakkopalojen muodossa. Aina haettiin jotain yksittäistä hullua. Hautakivien kaateleminen tuli muotiin. Ullakkopalot ei enää ole muotia. Tilalle tuli pommimies omatekoisine pommeineen siellä kauppakeskuksessa ja sitten koulusurmat ja nyt Norja. Ihmiset keskustelevat Breivikistä aivan kuin hän olisi oikeesti tehnyt nuo tempaukset ja etsivät motiivia hänen teoilleen hänen kirjoitustensa pohjalta. Uskokaa vaan kaikkeen paskaan ja menkää salaliittolaisten juoneen. Salaliittolaisilla tarkoitan niitä jotka salailevat totuutta tässäkin asiassa. Emme me jotka kritisoimme täällä asioita ole salaliittolaisia vaan he joita me paljastamme yleisölle. Salaliitossa noissa tapauksissa ovat ihmiset, jotka julkisuuteen tulevat esittämään vakavalla naamalla soopaa. He ovat juonessa mukana vakavin naamoin esittämässä asiaa niinkuin se todellisuudessa olisi tapahtunut. Ampumisjuttu. Kuolleiden kuvat ja haavoittuneiden auttaminen on kaikki lavastettuja. Kun oikein katsotte niitä kuvia niin huomaatte bluffin. Ette tunne nyky median lavaste hommia.


    • jees peukku man

      Jakinboas11 oot mun lempparin sun viestit aina poistetaan. Mutta olen sun tukena. Kirjoitat pelkkää asiaa.

    • Shazam

      Harvinaisen pimeetä juttua jopa tämän palstan asteikolla.

      • tunnusta se hogan

        Olet vaan meille viisaille kateellinen.


    • Markus setä

      ''Salaliittolaisilla tarkoitan niitä jotka salailevat totuutta tässäkin asiassa. Emme me jotka kritisoimme täällä asioita ole salaliittolaisia vaan he joita me paljastamme yleisölle. Salaliitossa noissa tapauksissa ovat ihmiset, jotka julkisuuteen tulevat esittämään vakavalla naamalla soopaa. He ovat juonessa mukana vakavin naamoin esittämässä asiaa niinkuin se todellisuudessa olisi tapahtunut. Ampumisjuttu. Kuolleiden kuvat ja haavoittuneiden auttaminen on kaikki lavastettuja. Kun oikein katsotte niitä kuvia niin huomaatte bluffin. Ette tunne nyky median lavaste hommia.''

      Vähän niinkuin kuussa käynti lavastejutut. Paljonko meitä on huijattu vuosien varrella lähtien uskonnoista. Joulupukki on olemassa ja se asuu korvatunturilla. Kriittisyyttä peliin hyvät ihmiset. Sadut eivät ole totta. Nämä ovat nykyajan satuja. Ja te uskotte kaikkeen mitä satusedät teille kertoo.

      ''Harvinaisen pimeetä juttua jopa tämän palstan asteikolla.''

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      265
      17118
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5517
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2592
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2076
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1775
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1007
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      959
    8. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      899
    9. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      897
    Aihe