Törkeetä tuo Anne Holmlundin

Järjestämä Bisnes ! -- Veljelleen Ilkalle . ! HYI ETTÄ HAISEE .! AIVAN KUIN BERLUSCONIN TOUHUA SUOMESSA ! ( reumasairaala) ?
464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Läskip*erse merkonomi Holmlund oli suomen inhotuin ja epäpätevin sisäministeri.Oikea Porin piru !!!!!

Äänestä

Älä huoli, täällä kunnassa on ihan parempi meininki, kun lähes kaikki sukulaiset saa tai on kunnan viroissa ilman pätevyyttä, tai kunta järjestää heille ilmaisen lisäkoulutuksen tarvittaessa, aivan yleistä kepu kunnissa.

Äänestä

Se on vaan normaalia feministipolitiikkaa.
Katsos kun politiikan aika on ohi. Poliitikot nauttivat ylhäisestä olemuksestaan, golf-kentistään ja Audin takapenkistä hyviä seurapiirijuhlia unohtamatta. Todellinen Suomen asioista päättävä politiikka tehdäänkin lähinnä IMF:n, maailmanpankin ja mm. EXXON:in hallituksissa.

Suomen "poliitikot" tietävät tämän hyvin ja elävät lähinnä sellaista Salattujen Elämien kaltaista pompöösielämää näytellen huolestunutta. Näin ollen Suomen poliitikoilla on vain kyselytuntinsa velvollisuutenaan ja muutoin nostetaan muhkeaa palkkaa. Se on EU:n myötä tuo kotimainen parlamentarismi muuttunut eräänlaiseksi suojakotitoiminnaksi vaalit voittaneille.

Ei heidän tarvitse kuin jakaa sinun ja minun eläkerahoja omille sukulaisilleen ja Kreikkaan sun muihin maihin, joiden kautta raha ohjautuu sitten jälleen omille sukulaisille ja provisioina omalle Sveitsin tilille.

Poliitikkona EU-suomessa toimiminen on yhtä suuri lottovoitto kuin päästä Suomeen pakolaiseksi. Saa korkealuokituksisen statuksen ja takuulla ilmaisen ylläpidon sekä runsaudenpulan kylkiäisinä.

Byrokratian hoitavatkin sitten jotkut aivan jotkut muut tahot.

Suomen edustuntaa tai kansanedustajia ei ole olemassa, on vain olemassa Suomen EU-edustusto, tai Suomen EU-suurlähetystö, jonka kautta EU:n, maailmanpankin, IMF:n ja EXXON.in vaatimukset Suomen kansalaisille ilmoitetaan ja sen jälkeen implementoidaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Verorahoilla ! kirjoitti:

Järjestämä Bisnes ! -- Veljelleen Ilkalle . ! HYI ETTÄ HAISEE .! AIVAN KUIN BERLUSCONIN TOUHUA SUOMESSA ! ( reumasairaala) ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu