Suomalaisen sosialistidemokratian edustajat ovat vaatineet suureen ääneen perussuomalaisen Halla-ahon eroamista.
Sosiaalidemokraatit katsovat Halla-ahoa ja näkevät edessään äärivaarallisen rasistin.
Aivan kamalaa, tuo mies on potentiaalinen turvallisuusuhka, täynnä räjähtävää muukalaisvihaa. Hänen syykseen luetaan se raskauttava syytös, että hänen mielestään meidän pitäisi voida keskustella maahanmuutosta. Tämä on liikaa, aivan liikaa, koko ehdotus on aivan mieletön, jos maahanmuutto asiaa lähestytään tuolta pohjalta, joudumme pian rakentamaan piikkilanka aidan koko Suomen ympärille.
Hirveätä ja todella kamalaa, kuinka tuollainen mies voi vielä kulkea vapaana, hänhän on ilmiselvä uhka sosiaalidemokraattiselle vapaalle maahanmuuttopolitiikalle.
Seuraavaksi sosiaalidemokraattien täytyy sitten erottaa Suomen kansa, koska useimmat kansalaiset vaativat muutosta maahanmuuttopolitiikkaan. No, onneksi Afrikkalaisia riittää kaikkien suomalaisten tilalle.
Sosiaalidemokraatit katsovat Halla-ahoa ja näkevät edessään äärivaarallisen rasistin.
Aivan kamalaa, tuo mies on potentiaalinen turvallisuusuhka, täynnä räjähtävää muukalaisvihaa. Hänen syykseen luetaan se raskauttava syytös, että hänen mielestään meidän pitäisi voida keskustella maahanmuutosta. Tämä on liikaa, aivan liikaa, koko ehdotus on aivan mieletön, jos maahanmuutto asiaa lähestytään tuolta pohjalta, joudumme pian rakentamaan piikkilanka aidan koko Suomen ympärille.
Hirveätä ja todella kamalaa, kuinka tuollainen mies voi vielä kulkea vapaana, hänhän on ilmiselvä uhka sosiaalidemokraattiselle vapaalle maahanmuuttopolitiikalle.
Seuraavaksi sosiaalidemokraattien täytyy sitten erottaa Suomen kansa, koska useimmat kansalaiset vaativat muutosta maahanmuuttopolitiikkaan. No, onneksi Afrikkalaisia riittää kaikkien suomalaisten tilalle.
Vastaukset 29
Vanhimmat
sdp...milloin maksaa valtiolle LILIUKSEN KYMMENET MILJOONAT TAKAISIN....suomen kansan rahaa.....milloin sdp.katsoo peiliin.hullut johtajien ero rahat.palkat.eläkkeet..milloin ne muutuu saatavaksi..valtion tilille..sdp.llä on työt tekemättä.huutaa kailottaa tyhjästä..perussuomalaiset kyllä tietää.mitä tekevät..mutta tietääkö SDP.
No taitaa häviöön tottunutta persua ahdistaa kun pääsivät takaisin sinne puskaan huutelemaan.
kerro mulle persu miksi ette pidä yhtä kamalaa meteliä harmaastataloudesta jonne katoaa 98% enemmän rahaa mitä mamuihin menee?
Kato ei riitä äo ajattelemaan noin pitkälle.
Ilmiselvästi persuilla on omat lehmät harmaassa taloudessa koska eivät puutu siihen millään tavalla?
Tottakai niillä on likaiset populisti sorkat välissä ja lihoavat entisestään.
Persun matematiikka jyrää taas lujaa tyyliin "minä ja mun kaverit ollaan enemmistö", ei olette vain äänekäs ja ei kovin sivistynyt VÄHEMMISTÖ.
VAALITULOKSEN PERUSTEELLA SUOMENKANSASTA 13 % KANNATTAA PERUSSUOMALAISIA. Se on muuten alle 1/6desta eli EI MITENKÄÄN SUURIN OSA KANSASTA.
ÄÄNESTÄJISTÄ SE PALJON..HÖPÖTÄ,MITÄ HÖPÖTÄT.
?
halla-sivari on porvareiden kätyri joka asuu porvari alueella ja vähät nakkaa työväestä.
Hyvä SDP saitte taas lisää kannattusta sekä uusia äänestäjiä.
SDP palvelee suomalaisten etua ja haluaa päästä eroon rasisti sioista.
Halliksen olisi kieltämättä jo korkea aika erota. Miten tuollainen on ikinä otettu edes ehdolle vaaleihin??
Kuka mitä häh
Kaikki rasismilla ratsastavat populisti pellet pitää lailla kieltää ja lain rikkojat vankilaan eristysselliin.
Kielletään mielummin elintasopakolaisia yhteiskunnan varoilla hyysäävät vasemmistolaiset. Se tervehdyttäisi yhteiskunnan ilmapiirin perusteellisesti.
Eli haluat että sulta lopetetaan työttömyys tukien maksu?
Toivottavasti Halliksen kaltaisia ihmisiä nousee lisää johtamaan Suomen maahanmuuttopolitiikkaa.
Loiset helvettiin (somalit) Suomesta!
ON PÄIVÄNSELVÄÄ, että se porukka, joka haluaa hiljentää TODENPUHUJAN, suosii jostain käsittämättömästä syystä hirveää tulevaisuutta tälle kansalle !
SEN pitäisi olla jokaiselle selvää tekstiä !!!
Sillä onhan se nähty, mitkä seuraukset tulevat, jos kansoja koitetaan järjettömästi sekoittaa keskenään. -Siitä ei ole koskaan tullut mitään muuta, kuin järjetön sota !
TÄMÄ PITÄÄ AIVAN TAATUSTI TOTTA TÄNÄKIN PÄIVÄNÄ !!!
Joten estäkää kulttuurien turha sota, ja PYSÄYTTÄKÄÄ JÄRJETÖN KEHITYS !
No no... eihän kukaan ole keskustelua vastustanut. Allah-Ahoa vastustetaan sen takia että hän haluaa tappaa islamilaiset, raiskata naiset ja ampua homot.
Keskustella haluavat kaikki, mutta tappaa haluavat vain Allah-Aho ja Anders. Soini ehkä...
halla-sivari-aho pitää erottaa nopeasti.
"No no... eihän kukaan ole keskustelua vastustanut. Allah-Ahoa vastustetaan sen takia että hän haluaa tappaa islamilaiset, raiskata naiset ja ampua homot."
Opettelisit ensin lukemaan täsmällisesti ennenkuin tulet röyhtäilemään keskustelupalstoille. Todista väitteesi. Hallis puhui ainoastaan Tehtaankadun homosta. Ei kaikista homoista.
Mm. Iranissa, Pakistanissa, Afganistanissa ja Saudi-Arabiassa muslimit hirttävät homoja, vai miten se menikään?
Niin, Tehtaankatuko se häntä vain kiinnostaa? Kovin ovat pienet hänen ympyränsä.
Eirasta on hyvä huudella ja läskimaha söine messissä ja pelkkää huutelua luvassa mutta ei mitään tekoja vaan sitä samaa huutelua vuodesta toiseen.
On siinäkin yks tapa tehdä elantonsa huutelemalla puskasta.
Mitenköhän noiden huutelijoiden suut hoidetaan liiallisen huutelun takia sitten?
Vissiin mobilaattia suuhun niin voi taas jatkaa sitä huutelua!
On onni, että kaikki muut kansanedustajat asuvat pienissä tölleissä jossakin Helsingin ulkopuolella. He ymmärtävät varattomia työttömiä paremmin, kuin ainoa hesalainen Halla-aho!
Köyhät edustajamme ymmärtävät myös, että maamme tarvii paljon uutta työvoimaa ylläpitämään valtiotamme.
Äänestä demareita, saat heti apua elämääsi.
Hyvä trolli. Nauratti jopa hiukan.
Hyvä SDP kun ette hyssyttele vaan sanotte miten asiat on eli rasistinen isänmankiihkoilijat ovat turvallisuusriski ja poliisit saavat hoitaa moiset lahopäät putkaan!
Sdp:n Mikael Jungner toteuttaa samaa sekopäistä hommaa kuin Ylen aikana. Tuo kaheli osaa sotkea kaiken, millainen aivorakenne tuolla jätkällä on? Samaa kastia Tuomiojan ja Päivi Lipposen kanssa.
Mitä he oikein hakevat? Varmasti poliittisia pisteitä. Raukkamaista hyödyntää jonkun kahelin norjalaisen attentaattia ja syyllistää siitä maamme perussuomalaiset ja etenkin näkyvä mamukriitikko Halla-aho.
Vaikka miten päin lukee Jussin scriptan tekstejä, niistä ei saa aikaan rasismia ja varsinaista muukalaisvihaa. Siinä kritisoidaan maamme älytöntä sinisilmäisyyttä maahanmuuttopolitiikassa, jossa hyysätään sosiaaliturvapakolaisia, tukien väärinkäyttäjiä ja rikollisia ulkomaalaisia. Mitä pahaa sellaisessa kriittisyydessä on? Vai onko parempi että kaikki me vaietaan ja annetaan näiden valopäiden, monikulttuurisuus-kukkahattujen, täyttää maamme kaikella epämääräisellä ja tänne sopeutumattomalla aineksella?
Helppo on noiden demaripolitrukkien huudella järjenvastaisia huutoja ja vaatimuksia, kun itse asuvat kalliilla asuinalueella joissa ei vaikkapa ryösteleviä somalijengejä tai älämölöä läpi yön pitäviä afgaaneja asu.
No, ehkäpä se on vaan hyvä antaa demaripönttöjen huudella järjettömyyksiään, niin Perussuomalaiset korjaavat 4 v päästä räjähdysmäisen äänipotin ollen selkeästi maan suurin puolue ja saaden pääministerin salkun. Ja kunhan viherpunikki Halonen väistyy palliltaan ja tilalle saadaan järkevämpi Niinistö, alkaa rääkyvä saasta hiljenemään.
Voi kun ne vaatisivat myös kokoomuksen eroa.
Halla-ahon sivulta linkki työministeriön tutkimukseen maahanmuuton taloudellisista vaikutuksista. 1990-luvun maahanmuuton vero-tulonsiirtotase on Suomelle keskimäärin
noin 40–50 miljoonaa euroa negatiivinen ensimmäisen kymmenen vuoden
aikana.
Voidaan perustellusti kysyä mitä se on vuoden 2000 alusta 2010 loppuun.
Lue fakta http://www.mol.fi/mol/fi/99_pdf/fi/06_tyoministerio/06_julkaisut/06_tutkimus/tpt265.pdf