RKP vaatii sensuuria yhteiskuntaan

RKP esiintyy muka liberaalina, mutta vaatii sensuuria yhteiskunnalliseen keskusteluun, koska siinä toistuvasti vaaditaan poistamaan pakkoruotsi. Sellainen vaatimushan on RKP:n mielestä selvää vihapuhetta ! RKP haluaisi sensuroida ja määritellä mikä puhe on yhteiskunnassa heidän etujensa kannalta sopivaa. RKP on Suomen konservatiivisin puolue. Se esittää liberaalia silloin, kun puolueen kannattajille on siitä etua.
7115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ennen vaaleja oli kaikkea kaikille - rakastu ruotsalaiseen, rikkaamman Suomen puolesta. Vähän niinkuin kaikkina muinakin vaalivuosina.
Kuka on rikastunut? Suomi?
Koko suru-homma istuu valheiden päällä. Esim pikkukaupunkien Vaasa/Tammisaari/Porvoo lehdet ovat syöttäneet potaskaa suomalaisista iät ja ajat. No vähän naurattaa, sillä ainakin puolet tuosta 4 prosentista pelkäävät kankeana persuja. Persu vie heiltä - niin mitä?

Äänestä

RKP on maamme taantumuksellisin puolue, mutta esiintyy edistyksellisimpänä.

Summa summarum: Svekot valehtelevat aina.

Äänestä
  • Ylennyksen

    Äänestä

Milloin saamme kaksikielisiä kouluja, niissä svekot kohtaavat suomenkielisen todellisuuden silmästä silmään, joka poistaa ennakkoluuloja ja väärän sveko median propagangan tuoman negatiivisen asenteen.

Äänestä

Ei RKP vaadi mitään sensuuria yhteiskuntaan. Se vaatii vuosia jatkuneen itsesensuurin jatkamista. Mediahan on yrittänyt vaieta asiaa kuoliaaksi. Perussuomalaiset yritetään "marginalisoida". Netti on ainoa väline, jossa voi kirjoittaa mielipiteensä joutumatta esim. virkanimityksissä ajojahdin kohteeksi. Ettei käy niinkuin Vanhaselle, joka pääsi vahingossa pääministeriksi ja poisti ylioppilaskirjoitusten pakkoruotsin.

Äänestä

Ei ihme, että esim. Jeanette Björkqvist, HBL:n toimittaja, kertoi "siis todella tuntevansa vastenmielisyyttä " Vanhasta kohtaan. Vanhasen ollessa pääministerinä Björkqvist vuodatti vihaansa häntä kohtaan joka viikko.

Äänestä
  • Vain Suomessa pääministeri joutuu vihan kohteeksi, kun puolustaa äänestäjiensä ja ylivoimaisen pääväestön etuja!

    Jotain on mätää Suomenmaassa....

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


patakonserv RKP kirjoitti:

RKP esiintyy muka liberaalina, mutta vaatii sensuuria yhteiskunnalliseen keskusteluun, koska siinä toistuvasti vaaditaan poistamaan pakkoruotsi. Sellainen vaatimushan on RKP:n mielestä selvää vihapuhetta ! RKP haluaisi sensuroida ja määritellä mikä puhe on yhteiskunnassa heidän etujensa kannalta sopivaa. RKP on Suomen konservatiivisin puolue. Se esittää liberaalia silloin, kun puolueen kannattajille on siitä etua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu