Kauaskantoisesti näkevä reaalipoliitikko:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/kansanedustaja-tiedossa-sisallissotia-ja-terrori-iskuja/art-1288404708500.html
Niin se vaan menee. Kannattaisi jokaisen monikulttuurisuus-fanaatikon lukea vaikkapa professori Timo Lihavaisen kirja "Länsimaiden tuho".
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/kansanedustaja-tiedossa-sisallissotia-ja-terrori-iskuja/art-1288404708500.html
Niin se vaan menee. Kannattaisi jokaisen monikulttuurisuus-fanaatikon lukea vaikkapa professori Timo Lihavaisen kirja "Länsimaiden tuho".
Vastaukset 4
Vanhimmat
Just just, onhan tällä palstalla vannottu "jääsärkijä" teoriankin nimeen vielä senkin jälkeen kun se on vääräksi todistettu ja siinä sentää käsiteltiin MENNEITÄ asioita.
Parhaimmillaankin nuo ovat tulevaisuuden SKENAARIOTA "mitä jos" tilanteita. Ketään "mitä jos" henkilöä EI VOI kutsua REALISTIKSI. Realismi kun tarkoittaa jotakin konkreettista ja olemassa olevaa, eikä haahuila ja unelmointia mahdollisista tulevaisuuden tapahtumista.
Ei vaan ne ovat nykypäivänä ratkaistaviaa kysymyksiä, Hallaaho tulee vvielä näyttämään noille elintasopaakolaisille uuden kotimaan. Persujen äärioikeistolaiset siivet ovat aseistautuneita maamme omin asein.. Ovat innoissaan menossa Afrikan maiden todellisiin kriisipesäkkeisiin rauhaa turvaamaan ja takaamaan suomen somaliasperäisille ihmisille turvallisen paluumuuton.
Älä puhu paskaa. Nykypäivänä ratkaistaa nykypäivän ongelmia. Tulevia ja oletettuja ongelmia ei voi edes ratkaista eikä edes välttämättä ennalta ehkäistä.
Tässäpä "mitä jos" skenario. Tulevaisuuteen kuviteltua smurffi ongelmaa voidaan esimerkiksi alkaa ehkäisemään ruiskuttamalla DDTä kaikkien tienvierusten ojiin, toki emme tiedä seuraako tästä mitään hyötyä koskien oletettua/kuviteltua ongelmaa ja mitä sitten seuraakaan itse myrkytyksistä ?
Sitä mikä EI OLE TODELLISTA ei voida myöskään estää toteutumasta, teki tai sanoin sitten kuka ja mitä tahansa.
Onhan se hienoa kun voi lyödä pöytää vuosilukaja, päivämääriä ja omia ruutuvihko laskelmia kuvitteellisista ja toteentumattomista tapahrumista ja silti se on silkkaa huuhaata. Tämä on ihan samaa sarjaa kuin maailmanlopun ennustaminen
oliko tuo nyt mielipiteenilmaus vai vihapuhetta? voisiko kukkahattu vastata?