Sanon vaan kaikille

että feminismi on tulevaisuus ja miehet on tulevaisuuden toisen luokan kansalaisia.

saatte miehet kokea se saman mitä me naiset olemme kokenut tuhansia vuosia

GOOD LUCK MEN IN THE FEMINISTIC WORLD

GIRL POWER
8550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Varmaa ihan hirveetä.

Äänestä

sinun kaltaisesi eivät tunne oloaan KOSKAAN hyväksi, ei vaikka miehet olisi tapettu sukupuuttoon koko maailmasta. Tiedätkö miksi? Koska syy huonoon oloosi on SINUSSA ITSESSÄSI!

Äänestä
  • Voi nais parka! Maailmahan on puolitaivas juuri siksi kun täällä on luomakunnan kruunuja, miehiä. Parasta mitä tiedän. Miehet ovat aina rakastaneet minua ja minä heitä. Yksi kerrallaan. Viimeksimainitulla tarkoitan, että minulla on ollut aina vain yksi aviomies, tai rakastaja ja kun suhde, tai avioliitto on loppunut, olen tehnyt pitkän surutyön, vuosia kestävän, mutta aina löytänyt uuden hurmavan miehen rinnalleni.Senkin voin kertoa, että aina minut on jätetty, mutta katkeraksi en ole tullut. Mieshän taitaa olla luonnostaan pikkuisen moniavioinen.Nyt olen jo vuosiltani vähän yli viidenkymmenen, mutta seurustelen..olen rakastunut ja minua rakastetaan.
    Ei mikään loistava virkaura korvaa hyvää suhdetta. Feministit ovat mielestäni säälittäviä, sekä naurettavia.Sitä paitsi vaimo on miehensä paras ponnahduslauta virkauralla ylenemiseen.Sovitaanko, että suutari pysyy lestissään. Nainen rakastaa, synnytää lapsia ja on miehelleen luomakunnan kruunulle alamainen!

    Äänestä

  • Antifeministi kirjoitti:

    Voi nais parka! Maailmahan on puolitaivas juuri siksi kun täällä on luomakunnan kruunuja, miehiä. Parasta mitä tiedän. Miehet ovat aina rakastaneet minua ja minä heitä. Yksi kerrallaan. Viimeksimainitulla tarkoitan, että minulla on ollut aina vain yksi aviomies, tai rakastaja ja kun suhde, tai avioliitto on loppunut, olen tehnyt pitkän surutyön, vuosia kestävän, mutta aina löytänyt uuden hurmavan miehen rinnalleni.Senkin voin kertoa, että aina minut on jätetty, mutta katkeraksi en ole tullut. Mieshän taitaa olla luonnostaan pikkuisen moniavioinen.Nyt olen jo vuosiltani vähän yli viidenkymmenen, mutta seurustelen..olen rakastunut ja minua rakastetaan.
    Ei mikään loistava virkaura korvaa hyvää suhdetta. Feministit ovat mielestäni säälittäviä, sekä naurettavia.Sitä paitsi vaimo on miehensä paras ponnahduslauta virkauralla ylenemiseen.Sovitaanko, että suutari pysyy lestissään. Nainen rakastaa, synnytää lapsia ja on miehelleen luomakunnan kruunulle alamainen!

    Jos täällä jokin on säälittävää, niin se on mies joka yrittää esittää naista (=sinä).

    Äänestä

Tämä on oikein klassinen viesti. Parilla lauseella Mia kertoo mihin femakot pyrkivät; Miesten alistamiseen ja naisten ylivaltaan. Jos myöntäisitte tämän yhtä rehellisesti kuin Mia, luulen että herättäisitte vähemmän ärtymystä. Tekopyhä "tasaarvo"- lässytys kannattaisi jo lopettaa. No tämä edellämainittu järjestely sopisi esim. mulle mainiosti, olisin mieluusti koti-isä, muija saisi hoitaa rahaa kotiin, minä hoitaisin tuhlaamisen. Useimmat miehet eivät kuitenkaan tähän noin vain suostu. Epäilen ettei tämä tulevaisuuden haave tule toteutumaan, yksinkertaisesti siksi että fyysisellä tasolla mies tulee aina olemaan naista vahvempi.

Äänestä

valtion varat menevät naisille. miehen töistä saamat varat menevät naisille. kuka vain nainen voi miehensä murhauttaa/varakkaamman miehen töistä savustaa ulos ja syrjäyttää kärsimään pelkillä sanoilla, valheilla, joita kukaan ei edes tarkista.

Äänestä

Sellaiseksi alkaa mennä, että naiset alkavat kohta liikaa emansipoitua.Liika on liikaa. Sanotaan nyt esimerkiksi, että jos joku eukko syyttää miestä seksuaalisesta häirinnästä, niin vaikea on ukko paran todistaa viattomuutensa, vaikka ei olisi häntä syyttävää naista päin katsonutkaan.On näitä nähty.Olen oikeastaan sitäkin mieltä, etä jotain aihetta häirinnän kohteeksi joutuneen on pitänyt antaa, jos on joutunut ahdistelluksi. Nimittäin siitä on lähdettävä, että miehille ei hymyillä, eikä heidän kanssaan lasketa leikkiä. Karun asiallinen meiniki työyhteisössä, niin saa olla rauhassa. Ei mies parka putkiaivoillaan voi ymmärtää ystävällistä hymyä muuksi kuin viestiksi, että jos kiinnostaa niin....

Äänestä
  • Naama näkkärille naiset, tai syyttäkää itseänne!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mia kirjoitti:

että feminismi on tulevaisuus ja miehet on tulevaisuuden toisen luokan kansalaisia.

saatte miehet kokea se saman mitä me naiset olemme kokenut tuhansia vuosia

GOOD LUCK MEN IN THE FEMINISTIC WORLD

GIRL POWER

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu