Norjalaiset menee "sylttytehtaalle"

1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niin,mennään itse asian ytimeen,ja tehdään kongreettisia tekoja,mitä täällä ei uskalleta tai ei myönnetä.
Selväähän se on,että nuo pelit kun niitä tuntikausia pelaa päivittäin,vaikuttaa
aivo ja mielenmaailmaan.

Hieno lausahdus oli myös norjan pääministeriltä kun hän sanoi
julkisesti,että poliitikot miettikää mitä sanotte.

Täällä eräät alkoivat kiertää "puukkoa haavassa "ja yhdistivät norjan
surmat Perus-suomalaisiin.
Ja jotkut puoluejohtajat päästelevät kyllä aika paksua tekstiä.

Eikö tämä Perus-suomalaisten mustamaalaaminen koskaan
pääty?
Oletteko muuten huomanneet,että yhtäkään haastateltavana ollutta Perus-suomalaista ehdokasta ei olla saatu hermostumaan ja menettämään kontrollinsa haastatteluissa.Hillittyä,rauhallista vastaamista vaikka toimittaja
provosoivat,inttävät,haastavat,välillä aika törkeästikin.
Moni olisi jo menettänyt hermonsa monta kertaa mutta ei onnistu näitä suistamaan raiteiltaan.
Kuka ja ketkä sitä nyt onkaan vihaisia?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihailen norjalaisia kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/ruotsin-radio-norjalaiskaupat-poistavat-sotapeleja-hyllyistaan/art-1288404965491.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu