Wikipedia ei edes mainitse kuoleman mahdollisuutta
http://fi.wikipedia.org/wiki/Myyräkuume
mutta
http://muistot.hs.fi/muistokirjoitus/4294/lauri-komulainen
Voiko myyräkuumeeseen todella kuollakin?
Myyräkuumeesta kuolema?
6
393
Vastaukset
- ujik
Voi kuolla,mutta kuolleisuus jotain 0,1 prosentin luokka ja menee useita vuosia ettei tapahdu kuolemantapauksia.Itse nyt sairastan myyräkuumetta ja kuumetta ollut 7 päivää yli 38 välillä reilusti yli 39n kävi.Siihen ei ole lääkettä,kun on virusperäinen,mutta panadol on ainoa kuumetta laskeva lääke siihen. Ibusalia ja buranaa ei saa käyttää ollenkaan.
- fxfcfdfdf
"Ibusalia ja buranaa ei saa käyttää ollenkaan."
Kertoisitko miksi? - kandipaatti
fxfcfdfdf kirjoitti:
"Ibusalia ja buranaa ei saa käyttää ollenkaan."
Kertoisitko miksi?Tulehduskipulääkkeet ovat myyräkuumeessa kiellettyjä, koska tauti rasittaa munuaisia ja tulehduskipulääkkeet vähentävät terveelläkin munuaisten verenkiertoa.
- fxfcfdfdf
kandipaatti kirjoitti:
Tulehduskipulääkkeet ovat myyräkuumeessa kiellettyjä, koska tauti rasittaa munuaisia ja tulehduskipulääkkeet vähentävät terveelläkin munuaisten verenkiertoa.
Kiitos "kandipaatti"...
- kyllä voi kuolla
Kyllä voi kuolla. Serkkuni mies kuoli viime joulukuussa. Lääkärit eivät ottaneet edes myyräkuumeen mahdollisuutta huomioon.
- Anonyymi
Voi, mutta varmaankin harvinaista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1076904- 954431
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista483806Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee483502- 513498
- 1883445
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san242949- 672654
- 462491
- 131854