Rekkakuskit

kannattaisi minusta olla neuvomassa karavaanareita
Taas tänään ammattikuski Turunsatamassa koitti junan kestävyyttä ,ja tietysti oli kännissä
On ne saatana ammattikuskeja
Minusta heidän rajoitinta täytyisi vieläkin alentaa huipusta
10151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kyllä ne rekkakuskit kerkiää kännissä

Äänestä

Yhtiö nimeltä Neste. Rajoittimet säädetty 80km/h.

Äänestä

Luuletko että tämä rekka ajoi 89km/h satamaalueella? Minusta koko rajoitin pitäis poistaa jotta rekat voisi ajaa ohi niin kuin muut autot eikä roikkua motarin vasenta kaistaa 10km!!!!!!!!!!

Äänestä

Karavaanarit ei ole yhtään sen parempia kuskeja, päinvastoin keskivertoa heikompia ajotaidoiltaan kuin ei karavaanarit.

Äänestä

Tietäjä iän ikuinen, kerropa Turun satamassa junan kanssa kolaroineen rekkakuskin kansallisuus, jos tiedät sen?

Autan vähäsen. Yllätys yllätys, kuski ei ollut oletuksista huolimatta SUOMALAINEN !

Äänestä
  • LT kansallisuustunnukset olivat rekan rekisterikilvissä mutta kuskin kansallisuudesta ei ole tarkkaa tietoa. Vikingillä kuitenkin oli viettänyt aikaansa kuten muutkin kuskit.
    Valitettavasti ammattikuskien taso on päässyt Suomessakin laskemaan viimeisten vuosien aikana. Alalle on tullut sekalaista seurakuntaa työvoimapulan vuoksi. Ovat kohta samaa tasoa kuin muutkin auton käyttäjät tien päällä ja herrasmiehistä ei ole enää tietoa eikä vanha mainoslause "isokoinen mutta hyvätapainen" enää suurelta osin valitettavasti pidä paikkaansa.

    Äänestä

On mistä maasta hyvänsä ,niin samanlaisia ammattitaidottomia kuskeja ovat. Eikö muka Suomalainen kuski ota viinaa.?
Alkolukot rekkaautoihin ehdottomasti.
Ei olisi puomit auttanut tätä onnettumuutta, Olisi käynyt helposti niin kuin kävi Aurassa. Rekkajulli pujotteli puomienvälistä.
Sen jälkeen olikin taas remonttia radassa

Äänestä
  • Miten liittyy karavaanareihin??????????????????????

    Äänestä

Rahtarit on mukavaa sakkia. Ei pidä morkata. He ajavat työkseen ja reissukulkimien kuskien pitää heitä ymmärtää. Tiet on meitä kaikkia varten ja reissu on just niin turvallinen, kun siinä itse penkin ja ratin välissä ollaan. Ja kyllä ne rahtaritkin ymmärtää reissukulkijaa.

Mä nostan hattua miljoonamiehille, miehille ja naisille jotka ajaa miljoonia matkamittariin ja leipää meitin pöytiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


vbfedcd kirjoitti:

kannattaisi minusta olla neuvomassa karavaanareita
Taas tänään ammattikuski Turunsatamassa koitti junan kestävyyttä ,ja tietysti oli kännissä
On ne saatana ammattikuskeja
Minusta heidän rajoitinta täytyisi vieläkin alentaa huipusta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu