MITÄ SUOMI TEKEE PRESIDENTILLÄ ?

meillähän on jo 200 Arkadianmäen- APINAA jotka osaa sekoittaa pakkaa ja asioita niin että kansa kärsii ja pieree verta..... mihin tarvitaan enää tässä tivolissa harlekiiniä ?
1969
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Tota mä ole miettinyt monta kertaa. Ajatelkaas että jos Suomalaiset seisoisi kuten jossain festareilla niin ne mahtuisi yhden neliökilometrin alueelle kaikki. Ja tuo porukka kun jaetaan niin ja niin moneen lääniin ja kuntaan ja joka kunnassa on kunnantalo jossa istuu kunnanjohtaja avustavine sihteeristöineen ja sillä yhdellä neliökikometrillä on oma kieli ja 200 paikkainen parlamentti ja pressa luksusasuntoineen ja oma armeija ilmavoimineen. Näin kun sitä funtsaa niin raadollisuus ja kaiken yliampuvuus paljastuu. Sitä ei vaan tajua kun ajelee noita Suomen teitä ympäriinsä niin luulisi, että tämä on isompikin keissi.

Äänestä
  • Sitten kun tuosta neliökilometristä otetaan pois työttömät, pakolaiset ja muut koiset, eläkeläiset, lapset, invalidit, niin se jäljellejäävä sakki pyörittää koko Suomea. Ja siitä pitäisi irrota rahat Euroopan ja afrikan pelastamiseen. Ei jummalauta sentään. Joku järki täytyy palauttaa politiikkaan ja heti.

    Äänestä

Kyllä tuon tajuaa, kun ottaa selvää oman verotuksensa määristä!
Moisen siipiveikko jegin muonittamiseen ja hyysäämiseen tarvitaan rahaa ja taas rahaa !
Tämä meno on täysin älytöntä ja tuhoon tuomittu!


Late Lapista. SSSS Ry!

Äänestä

Voiko tuon selvemmin e nää sanoa..


kiitos . " nimim .mies stadista ja late lapista "




SSSS ry

Äänestä

Ihan samaan presidenttiä tarvitaan kuin ruotsissa kuningasta. Heiluttamaan kättään! Älkääkä vaan minulta kysykö mitä arvoa sellaisella on.

Äänestä

Jos edustajaa kaivataan pitää se olla EDUSTAVAN NÄKÖINEN edes,,,, ( vähittäisvaatimus )

Äänestä
  • Miss Suomi -kisan voittaja aina Pressaksi. Ovat ilmeisesti kauniita ja myös älykkäitäkin, vai miksi muutenkaan niissä kisoissa arvostellaan myös kiinnostuksia ja puheita ;)

    Äänestä

mitä Suomi tekee SINULLA?

ei mitään.

Äänestä

Ei niin yhtikään mittää!

Presidenttiys ja presidentin kanslia ym. presidentin ympärillä pyörivä PUMMIjoukko olisi lopetettava.

Ja samalla elossa olevien (kuinka monta paskaa niitä oikein on?!) presidenttien eläkkeet olisi lakkautettava,

Äänestä

pummit venäjälle........

Äänestä

SUOMEEN KUNIGAS ( olen käytettävissä )

Äänestä

kukaan älyissään oleva ei halua niinistöä ja tai lipposta presidentiksi ei mihinkään maahan ?

Äänestä

""MITÄ SUOMI TEKEE PRESIDENTILLÄ ?""

Kyllä sillä jotain tekee, jos eduskunnassa tilanteet menevät pahasti solmuun, presidentti voi vaikka kenkiä koko eduskunnan pihalle. Kyllä eduskunnan apinalauma tarvisee jonkun yliapinan vahtimaan heitä.

Se onko presidentin vuosibudjetti ilmeisesti nykyään n. 30 000 000€ perusteltu on eriasia ja vastaus on ei. Mielestäni jo 10 000 000€ budjetti vuodessa pitäisi riittää suomen kokoisessa maassa. Halonen on varmasti ollut suomen kallein presidentti veronmaksajille, vaikka Kekkonen oli pressana aika pitkään.

Äänestä

Lipposesta ja Sauli Niinistöstä ei tule koskaan presidenttiä Suomessa

Äänestä

suomessa on jo 3 _1=4 presitenttiä kaikilla huippuveroton palkka ja eläke.

Äänestä

Ei mitään!

Äänestä

Älä loukkaa oikeita apinoita, ne ihan mukavia eläimiä.

Äänestä

Tarvitsemme tälläisen presidentin rasismin vastaista taistelua ja suvaitsevaisuutta varten. Täytyyhän jonkun korkea-arvoisen huomioida myös seksuaalisesti poikkeavien ihmisten oikeudet ja maahanmuuttoon liittyvät humaanit tarpeet maassamme.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Mooses Kutuharju kirjoitti:

meillähän on jo 200 Arkadianmäen- APINAA jotka osaa sekoittaa pakkaa ja asioita niin että kansa kärsii ja pieree verta..... mihin tarvitaan enää tässä tivolissa harlekiiniä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu