Postiin katoamisilmoitus?

Miten postiin voi tehdä katoamisilmoituksen ja saako sen tehtyä verkossa? Entä onko kaksi viikkoa 2. luokan kirjeen lähettämisestä liian hätäistä tehdä katoamisilmoitus?
22925
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hei!

Tiedustelun kadonneesta lähetyksestä voi tehdä Postille osoitteessa www.posti.fi/palaute ja sieltä kolmas kohta 'lähetyksen katoaminen/viivästyminen'.

Tarkempaa tietoa tiedustelun tekemisestä ja korvauksen hakemisesta saatte Postin asiakaspalvelusta.

Ystävällisin terveisin

Katja, Postin asiakaspalvelu
p. 0200 71 000 ma-pe 8-20, la 9-14
[email protected]

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


äiti, en osaa!!!! kirjoitti:

Miten postiin voi tehdä katoamisilmoituksen ja saako sen tehtyä verkossa? Entä onko kaksi viikkoa 2. luokan kirjeen lähettämisestä liian hätäistä tehdä katoamisilmoitus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu