http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Tutkimus Homosuhteessa elävät peipot hellivät toisiaan kuten heterot/1135268557653
"Tutkija Julie Elienin johtama tutkijaryhmä kasvatti ensin samaa sukupuolta olevia seeprapeippoja ryhmissä. Yli puolet linnuista pariutui."
Eristämällä saadaan niitä oikeita tuloksia, vai mitä? Ei lintujen eristäminen ole mikään tutkimus tai "luonnossa esiintyvää" kun linnut on eristetty, luonnossa ne on aivan vapaita ja luonnostaan yhtyvät vastakkaista sukupuolta olevaan. Tottakai ne yrittää tyydyttää luonnollisia tarpeitaan jos eristyksissä ollaan, ei se sitä tarkoita, että kun eristät linnut elämään samaa sukupuolta olevan kanssa tulisi siitä jotenkin "luonnossa esiintyvää", tämähän on täysin luonnonvastaista eristää lintuja ja riistää niiltä vapaus, eihän tämmöistä esiinny luonnossa. Luonnossa linnut elävät vapaasti vastakkaisten sukupuolta olevien kanssa ja lisääntyvät.
Homoseksuaalisuus on biologista järjestystä vastaan, ei tästä faktasta edelleen mihinkään päästä, muuten ei elämää olisi olemassa vaikka kuinka hyysärimedia yrittää väittää propagandallaan vastaan.
Hesarin homopeippo "tutkimus"
12
100
Vastaukset
- Tosimies.
Höh,tottakaiy eläimetkin voivat sairastua samoin kuin ihmiset.
Ja oli tutkimus jossa homolintujen todettiin kärsivän mm raudan puutteesta ja homous katosi kun saivat vitamiineja riittävästi. - BritishBrainwashChan
Täysin ristiriitainen tutkimus mitä ei olla edes vahvistettu riippumattomasti. Viherhomohyysäri propagandaa.
- Tiedoissa virhe
Ne on täytyny olla viherpeippoja, ei seeprapeippoja.
- elohopea...
aiheuttaa homoutta
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2010120212798349_ul.shtml - Sensuuria suomessa??
Olen tässä pari tuntia kokeillut lähettää viestiäni tuonne kommentteihin, mutta kun ei päästetä! Onko totta, että HS tosiaan sensuroisi viestejä vai onko vika mun netissä kenties?
- HS.Fi sensuuri
Ei ole mitään uutta, mullakin ihan sama juttu Hesarin sivuilla aina kun kirjoittelen ilmastohäiriövalheesta jotain.
- kuin myös
HS.Fi sensuuri kirjoitti:
Ei ole mitään uutta, mullakin ihan sama juttu Hesarin sivuilla aina kun kirjoittelen ilmastohäiriövalheesta jotain.
Sensuuri koskee myös farmakologian tuntemuksen levittämistä tavallisen rahvaan keskuuteen.
Träckerit kertovat Erkon puluille mitä muuta touhuat kun luet heidän uutisiaan. Tuo "Sensuuria Suomessa?"-nimimerkin ongelma ei johdu Hesarin moderaattoreista vaan syynä on todennäköisesti selaimen kaappaus. Tekijöitä en tiedä, mutta epäilykset on Kokoomusjohtoisissa organisaatiossa.
- Parittelija.
Hesarin toimittajat eivät ymmärrä edes, mitä pariutuminen tarkoittaa. homoporno ei ole pariutumista.
"Pariutuminen eli parinmuodostus tarkoittaa koiraan ja naaraan liittymistä pariksi ja seksuaalista virittymistä ennen parittelua.[1]
Lähteet1.↑ Kielitoimiston sanakirja. Kotimaisten kielten tutkimuskeskuksen julkaisuja 132. Internet-versio MOT Kielitoimiston sanakirja 1.0. Helsinki: Kotimaisten kielten tutkimuskeskus ja Kielikone Oy, 2004.
ISBN 952-5446-11-5." - Jorma Kankee
Homous on geenivirhe ja sairaus.
- .weew
Homoseksuaalisella käyttäytymisellä ei ole mitään tekemistä geenien kanssa. Homoseksuaalisuus on mielenterveydellinen sairaus, ei mitään muuta.
- Ambi Valenttinen
.weew kirjoitti:
Homoseksuaalisella käyttäytymisellä ei ole mitään tekemistä geenien kanssa. Homoseksuaalisuus on mielenterveydellinen sairaus, ei mitään muuta.
Että ruuvi löysällä päässä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2343982Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232297Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1401449
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37920Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8827J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61756