hyvin yksinkertainen fakta

Mikäli Nürnbergin oikeudenkäynnissä käytetyt lait oltaisiin otettu käyttöön, tulisi jokainen USA:n sodanjälkeinen presidentti teloittaa hirttämällä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mutta osa.

Äänestä
  • Kaitpa noin. omaa tekstiäni tuo ei ollut. seoli lainaus jonkun hetran suusta

    Äänestä

Oli herran nimi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LaDivisionFantome kirjoitti:

Mikäli Nürnbergin oikeudenkäynnissä käytetyt lait oltaisiin otettu käyttöön, tulisi jokainen USA:n sodanjälkeinen presidentti teloittaa hirttämällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu