Ainakin minua v*ituttaa ja paljon.
Verot nousevat, kansa köyhtyy ja poliitikot
rikastuvat.
557
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
pikkuporvarillinen paskahallitus aiheuttaa talouselämässä sen,että hyödykkeiden
hinnat nousevat jo ensi talvena rajusti,mikä haittaa eniten juuri köyhien elämää.
En tiedä pitäisikö nauraa vai itkeä. Kokkarit ja sossut ovat olleen muutaman kuukauden vallassa. Tästä taitaa tulla uusi maailmanennätys. Kohta on tuhottu sekä Suomen että maailmantalous.
veroja pitää korottaa, kansa on elänyt holtitonta kulutusjuhlaa viettäen, nyt on aika alkaa kantamaan sosiaalista vastuutta, myös Etelä-Euroopan köyhistäkin. Melkein joka rannassa on ökymökki ja monessa perheessä on 2-5 autoa, ulkomaanmatkoja tehdään kymmeniä vuodessa, pakkohan tämän tuhlailevan elämäntavan on loppua, emme voi aina elää itsekkäästi tuhlaillen, muun Euroopan kärsiessä puutetta, puhumattakaan Afrikan ja Aasian köyhistä.
korotuksiin, Suomessa maksetaan kestämättömän suuria palkkoja, työteholtaan heikoille työntekijöille, monessa Aasian ja Afrikan maassa työn tuottavuus on huomattavasti suurempi. Palkkoja pitää ehdottomasti leikata ja myös karsia yhteiskunnan maksamia etuisuuksia.
Pitää aloittaa virkaloisten palkkojen puolittamisesta.