Kaunisto= " perussuomalaiseen puolueeseen, joka on "aatteeltaan populismin ja henkilöpalvonnan läpitunkema". " - Suomen EU-jäsenyyttä vastustaneena - silloin, kun sen aika oli - minua hävettää erityisesti perussuomalaisten ja Paavo Väyrysen tässä viljelemä jälkiviisaus ja populismi, Kaunisto jyrähtää."
Silloinkun tässä maassa sai vielä arvostella, ihmisten tekemisiä. Tällä maalla meni hyvin.! Kaikki vastuunkantajat pelkäsi jälkeenpäin tulevaa arvostelua,
jolloin päätöksiä tehtiin järjellä, eikä erillaisten "ismien" perässä uskomatta omaan osaamiseen. Jokaisen päätöksen pitää perustua sen hetkiseen maan tilanteeseen, eikä toivotaan, toivotaan asenetta saa sallia..!
http://www.karjalainen.fi/Karjalainen/Uutiset_Kotimaa/keskustan_kaunisto_häpeää_väyrystä_7333000.html
Keskustan Kaunisto häpeää Väyrystä
18
158
Vastaukset
- V. Iisas
Väyrynen kuuluisi perussuomalaisiin puheittensa puolesta, eipä tule pärjäämään pressavaaleissa onneksi, k*****päitä ei onneksi kansa äänestä...
- Paavossa tulevaisuus
Väyrynen tulee vielä! Väyrysellä on uusia ja tuoreita ajatuksia eurokriisistä ja yhteisestä pohjolan kruunusta. Muut ehdokaat eivät sano mitään. Mutta Paavo sanoo ja osaa!
- voi puavo puavo
Joopa joo...... Niin varmaan tuleekin
Näkis vain - Valmet köhisee
Kiva että on mielipiteitä.! Mutta miksi vastustajia syytetään populismista, kun arvostelu on kerran kielletty..? Mitä populismi on=vastustajan arvostelua oikeesti.
Eikä=" Populismi (lat. populus, kansa) tarkoittaa kansansuosioon usein kansankiihotuksellisin keinoin tähtäävää poliittista toimintaa. Populismille on vaikeaa määritellä yhtä ideologista perustaa, sillä populismin ilmenemismuodot poikkeavat toisistaan huomattavasti."
Kumpi tässä kansaa kiihottaa, Väyrynen vai Kaunisto.? Kumpi syylistyy populismiin oikeesti..? - Pauvot Pauvot
kaivakkee syvemmät valtaojat ettei hallapane.
- ei paavoa
Kun kerran näyttää olevan niin, että Väyrystä ei haluta kepun presidenttiehdokkaaksi, voisi olisi järkevintä tehdä niin kuin kokoomuksen europarlamentaarikko Ville Itälä ehdotti jo alkukesästä: rahan ja vaivan säästämiseksi keskusta voisi mennä suoraan Niinistön taakse käymättä ollenkaan lähtöruudussa.
Ihan järkeväntuntuinen ehdotus sinänsä, mutta mitä olisi keskustasta jäljellä tuollaisen päätöksen jälkeen? Luulenpa, että puolue jäisi ikuiseksi pienpuolueeksi tai olisi lopulta pakotettu liittymään kokoomukseen. Sopisi sinänsä hyvin, kun puolueilla on paljon yhteistä, mm. monet vaalirahasotkuissa ryvettyneet ehdokkaat ja edustajat. - Vääriymmärretty
Väyrynen ei koskaantule olemaan suomen pressa.
- ylivoimainen pave
Kepun puoluesihteeri Laaninen sanoi maanantaina, että jos presidentti valittaisiin ansioluettelon perusteella, niin Paavo Väyrynenhän olisi joka suhteessa ylivoimainen ehdokas kaikkiin puolueisiin verrattuna.
Ei kait kansa voi sivuuttaa ylivoimaista ehdokasta - Valmet köhisee
Kansa unohtaa väärinymmäretyn , niinkuin pakkoruotsittaja Paavonkin..! Aika on Saulin tai Timon muut ovat, liian pienillä eväillä liikkeessä.
- Paavo röhisee
Paavo on pian keskusta virallinen ehdokas!!!! Sitten saavat muut ehdokaat vapista, kun paavo tulee ja vie loppupeleissä koko potin!! Ylivoimainen asiaosaaja, kun on..
- Paavosta pressa
Paavon kannatus kasvaa nyt kohisten! Se näkee, joka elää.....
- pauvo on
jo tarpeeksi töpeksinyt pauvo on roskis kamaa
- istuvaksi pressaksiP
Paavo pelastaa tämän maan!!! Suomi tarvitsee kipeästi Paavon nerokkaita ajatuksia ja palveluksia! Tehkäämme kunniaa Paavon suurille - ja vähän pienemmillekin - ajatuksille. Monissa niistä on myös järkeä!!
Maa tarvitsee nyt isähahmoa, uutta Kekkosta!! - lippospaavo
Pian päästään äänestämään Paavoa :)
- puavo, puavo
Ei ole paavon voittanutta pressanvaaleissa!
- Suomen pelastaja
Niinpä, Paavon kannatus on jo moninkertaistunut sitten viime gallupin. Sitä vaan ei ole kansalle kerrottu. Tietoa selvästi pimitetään, kun pelätään ominaisuuksiltaan ylivoimaisen ehdokaan menevän ohi Niinistöstä!
- Valmet kähisee
Kumpikin Paavo pääsee presidentin linnaan vain kutsusta. Sen tekee joko Sauli tai Timo..? Varteenotetavana mustana hevosena pidän Tuula Haataista muut on puolukan poimijoita..
- Tsauli
Ei sinne linnan kuka vain pääse. Sinne pääsevät vain harvat ja valitut.....................
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse3037206Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r635054Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1014524Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli174352Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s483865Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1523772Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan723671Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava293576SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha753383Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739592500