Suomen vakuusvaatimukset hajoittaa EU:n rahaliiton ja euro voidaan heittää roskakoppaan. On todella hyvä asia että kaikenlaisia peruskoulun opettajia valitaan valtiovarainministereiksi,sotku on taatusti varma. Aina tarvitaan Demarit kertomaan ettei täältä suomesta mitään lahjoituksia jaeta,me nostetaan omia veroja niin talous on tasapainossa tehkää tekin samalla tavalla.
SUOMI HAJOITTAA EU:n
kari1232
755
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Demarit loivat EU:n ja myös tuhoavat sen. Vaikeuksissa liiton lujuus punnitaan. Suomi on vapaamatkustaja, joka ajaa vain omaa etuaan. Suomi ottaa vain "rusinat pullasta" vailla vastuuta. Suomi on vain puoliksi mukana.
Lisäksi meidän valtionvarainministeri aiheuttaa uuden finanssikriisin ja syvän laman. Urpilaisen johdosta Kreikan lainojen korot nousivat jyrkästi ja pörssi ja pankkiosakkeet romahtivat. Kannattaisi vähän ennakkoon miettiä, mitä sammakoita suustaan päästelee.
nyt sinä höpötät mitä sattuu.
suomalainen syö pullan ja rusinat aina ja vastaa teoistaan,muut tässä nyt lusmuilee. sinun rusinat mätöjä sammakoita täynnä.
suurimmat huijarit ovat olleet ja ovat edelleen pankit ja täysin keinotekoinen pörssi,jonka todellisuus on nolla ja pitää loppua. on uskomatonta paskan jauhamista,,pörssi sitä..
pörssi tätä,vaikka ei mitään todellisuutta milloinkaan. on uskomatonta höpötystä vailla vertaa.
pankki- ja pörssihuijarit linnaan ja rehellisyys vihdoin kehiin. taitaa vain olla niin,ettei kukaan enää pankkiherroista,varsinkaan pankkien ja päättäjien tahoilla tiedä, MITÄ ON JA MERKITSEE REHELLISYYS. ONKO SE VAIKKA ARVOITUS
TAI JOKIN UUSI PELI?
lainakorkojen nousu on vain ja ainoastaan täysin keinottelua sijoittajien taholta.
niiden ahneudelle kun ei rajoja löydy. täyttä keinotekoista huijausta.
Pullasta on vienyt tähän asti eu, on vain hyvä, että Suomi rupeaa pitämään puolensa. Eu:n hajoaminen on vain hyvä asia kansalaisen kannalta.
Aika ihmeellinen väite, että Jutta Urpilainen ja Suomi olisivat syypäitä euron mahdolliseen hajoamiseen. Muistaakseni Kreikka, Irlanti, Italia, Espanja ja Portugali olivat hoitaneet talouttansa leväperäisesti.
hyvä asia,eu saa loppua,on täysin mäännyt suurten valehtelijoiden mätäpesä.
Ei tuu ikävä
Peruskoulun ope aiheuttaa jokaiselle suomalaiselle köyhät olot pysyvästi. Ilman EU:ta olemme yksi ja putoamme ajassa 50 vuotta.
Pääsemme marjaan ja poroja kasvattamaan. Katsotaan kuka niitä ostaa. Kaikki sosiaaliset tuet loppuvat lapsilisiä myöten ja eläkeläisiä ei ole, koska koko eläkekassan rahat ovat pörssiosakkeissa viimeistä senttiä myöden.
Siellä voivat sitten yhdessä demarit puhua rakkaudesta eli jungeri, ylen loisija, joka sai potkut ja peruskoululainen alusvaatemalli guseniina ja ope ite.