3800 series II koneen öljyt

Käyttöohjekirja suosittelee 10W30 öljyä kesäilmastoon ja talvikäyttöön 5W30:stä. Meniskö miten metsään jos käyttäisi 5W40:stä?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En tiiä mutta oma veekuus alkoi viemään öljyä kun laitoin jotain nelikymppistä siihen, öljyn syöminen loppui kun palasin 10w30 tyyppiin. Sen jälkeen oon pysynyt suositellussa öljyssä.

Äänestä

Suomen ilmastossa voi huoletta ajaa 10w30 öljyllä ympäri vuoden.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.................. kirjoitti:

Käyttöohjekirja suosittelee 10W30 öljyä kesäilmastoon ja talvikäyttöön 5W30:stä. Meniskö miten metsään jos käyttäisi 5W40:stä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu