Mä en jaksa enää. Saliskenen idioottimaisuus on vieny kaiken ilon tästä harrastuksesta. Raudan lisäksi ei osata puhua mistään muusta kuin naimisesta, ryyppäämisestä, penkkaamisesta ja autoista. Luulisi että rautaa liikuttaa myös älykkäät ja sivistyneet ihmiset, mutta eipä niitä näy. Suomalaisia punaniskajuntteja kaikki tyynni. Kaikki mitä niiden suusta ulos tulee on sellaista v1ittu-prkl-kännit!-p1llua!-tuunasin-toyotan-mamut-tapettava-treenaan-viisijakoisella-massakausi! -ripulip@skaa. Ei mitään vivahteita tai sivistystä. Kaikki on persuselvää, kun väärän väriset ihmiset, homot, yksinhuoltajaäidit ja postmodernit taiteilijat ovat vieneet työkkärin rahat niin ettei siitä riitä enää rehdin suomalaisen viinaan. P1lluakaan ei tule kun kilpailijoina on hygienistaan huolehtivia puhetaitoisia kundeja - "hinttejä ne kynikset on" ei paljon lohduta. Jäljellä on vain voimaton raivo, panetus ja krapula, jota sitten lievitetään sohvalla katsoen tv:stä vanhaa, kulunutta tallennetta Mika Häkkisen maailmanmestaruudesta tai leijonien voittoisasta kiekkofinaalista. Penkissäkään ei tullut krapulassa uutta ennätystä.
Mä en jaksa enää
Ei toivoa Suomella
12201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Näinkö teet?
Rähähäh! Aika hyvä tilitys. Kovasti nauratti nuo kaksi viimeistä lausetta. It's funny 'cause it's true.
Brilliant! Absolutely Brilliant!! =D
No tollasta se on heteroporukassa. Mutta jos kunnon miestenmiesten sivistynyt seura kiinnostaa, ei muuta ku kokeile joskus aidan vihreämpää puolta...
Puhut ihan totta. Älykkyys ei asu bodareissa se on varmaa. Poikkeuksia aina löytyy joka ryhmistä mutta ällistyttävän tyhmää sakkia kaikilla saleilla käy.
Huolestuttavinta tää saliharrastus on kansanterveyden kannalta. Salilla käyvät massakausijuntit eivät varmasti tee vapaa-aikanaan mitään aerobista kuntoa kehittävää toimintaa. Syödään epäterveellisesti ja liian paljon. Verisuonet on umpitukossa monella 25-vuotiaalla mutta tossa iässä verisuonten kyky joustaa pelastaa hengen.
Saliharrastuksen voisi kyllä todellakin kieltää koska se ohjaa epäterveelliseen elämäntapaan useilla.
Ja eniten vituttaa se että kaikki on saatava lisäksi kaikki mulle heti nyt-asenteella keinoja kaihtamatta. Ja sitten nää samat saliääliöt vaarantaa tieliikenntettä raivonsa partaalla ajaessaan kun joku erehtyi menemään valoissa ohi pikku Volvollaan..
Mutta eipä nää toopet tajua mitään ennen kuin on jo liian myöhäistä tehdä mitään oikein. Turhauttaa ja raivostuttaa vaan seurata sivusta.
Kuten sanoit, poikkeuksiakin löytyy. Valitettavasti valtaosa spoudaajista on tuonsorttisia kumipäitä.
Järki peliin niin kaikki on terveellisempää. Ei tarvitse juosta tuossa oravanpyörässä jota kuvattiin edellä.
Oliskohan hormoneilla jotain tekemistä sen kanssa että porukka käy vähän hitaalla..
Vaihda salia?
Ei auta. Salit on täynnä noita.
Tää on kyllä varmasti paras suoli24 viesti ikinä. Piti oikein tarkistaa sivusto, kun oli niin asiallinen viesti. Allekirjoitan ap:n viestin täysin.
Nyt ymmärrätte miksi ei aina kehtaa jutella.
20 vuoden aikana ihmiset läpättävät samoja juttuja, ihmiset vaihtuvat mutta jutut pysyvät samoina.
Tuolla toisella puolella jotkut haluavat väkisin jutella muille, pitävät tympeinä jos ei juttele.
Kuulkaahan nyt, niiden 3000 treenitunnin aikana olen ollut jos jonkinlainen psykiatri, kunto-ohjaaja, elämän filosofi muille ihmisille ettei aina enää kiinnosta olla.
Maksakaa perkele 50 euroa tunnilta niin perustan vastaanoton missä käsitellään kaikenlaisten kukkakeppien ongelmia tyttöystävänsä kanssa, miksi ei nouse paino vaikka mittaa kolmekertaa päivässä, proteiinia, urheilutuloksia, kilpailuja, kato mun lihaksia kun on taas jotain, jne.
Ei vaan joskus kiinnosta kuunnella tai puhua. Miksi edes pitäisi, salikorttia ostaessa ei kukaan ole maininnut muiden asiakkaiden psyykkisten mielentilahäiriöiden korjaamisvelvoitteista tai muunlaisista auttamisvelvoitteista.
Bodaus nyt onkin täysin narsistinen laji myös voimanosto samaa sarjaa, pätemistä aineilla ja voima muka tuo itseluottamusta?
Turhaa hommaa ja keinotekoista lihasmassaa joka häipyy kun aineet jää ja jätkä kuivuu silmissä mutta mielenterveysongelma jää,siitähän moni näistä
"alfa uroksista" kärsii.
Noloja tyyppejä salit täynnä..