hyvät ketjut poistellaan.Ihmetyttää pahanpenankin eilinen mukava aloitus joka on kadonnut:( Vai olisikohan se siirretty jonnekkin muualle?
Mutta hyvää keskiviikkoa kaikille!!Vettä sataa taas:(
Työt kutsuu.
http://youtu.be/o8jB34ff7gs
Mutta hyvää keskiviikkoa kaikille!!Vettä sataa taas:(
Työt kutsuu.
http://youtu.be/o8jB34ff7gs
Vastaukset 32
Vanhimmat
Sormea ei voi osoittaa muille kuin huuhaan häiriköiden suuntaan. Heillä on siellä niin tylsää, heille jäi vain tunkio, he ovat sairaan kateellisia meille terveille yksilöille, heidän ainut sosiaalinen elämä on näyttöruutu ja näppäimistö.
He ovat aikuisen näköisiä ihmisiä, ikävä kyllä, mutta mieliltään vinksahtaneita. Edes lapsi ei tekisi noin avutonta kun palstahäiriköinti on.
Piti kiehauttaa jo toiset kahfeet:)Kai se tämä vesisateien päivä niin väsyttää.
Mitenkä ne saa poistettua noi viestit nopeaa kun tästäkin heipan yläpuolelta viesti
on jo poistettu.
Olen kerran yrittänyt omaa viestiä poistattaa mutta oli kyllä kova homma että viimein poistettiin.Kirjoitin moneen paikkaan että jos voisivat poistaa.Melkein kaksi viikkoa meni ennenkuin poistettiin:) Ja joku saa poistettua ihan heti viestejä ja kokonaisia ketjuja.
Minusta pitäisi olla aina jonkinlainen selitys kun viestejä poistetaan.Vaikka poistetu viestin kohdalla että mikä syynä poistoon.On kyllä tyhmää kun alkaa kirjoittamaan niin ketju on ehtinyt jo hävitä.
Minä olisin kirjoittanut Mounlexingtonin ketjuun siitä Ruuskasesta mutta oli hävinnyt koko ketju. Oli vielä luetuin ketju pitkään aikaan, että joku kateellinen oli poistattanut.
Hyvää viikon puoliväliä sinnekin;)
Siis itse luetuin ja itsensä peukuttamin ketju, tarkoittanet tuota asialla.
:)))
Juuri noin. Huomionhakukin on eräs sairauden muoto vai pitäisikö sanoa kiltimmin mielentila.
Ja tähän miinuksia, kiitos:)))
Harhaluulosi ja kateutesi ovat erittäin paha sairauden muoto;)
Varmaan luulet tuota Mounlexingtonia nimimerkiksi moun_lex.
Yhdestä ip:stä muuten tulee vain yksi lukukerta.
Pitkään toi avaus sai olla .Tuntuu että on aivan sama kenen avaus tai viesti on kysymyksessä niin poistetaan.Ihan kuin poistelu olisi jotakin hauskaa leikkiä.
Se poistattaja on varmasti kalju, ruma ja lihava elämässään epäonnistunut hylkiö. Muuta harrastusta ei hänellä ole kuin netissä räyhääminen.
sefu taas poistellu tietty
Sefu ei poistele täältä kuin kaltaisesi häröt, silloin kun Sefu on paikalla. Käsittääkseni Sefu ilmoitti aikanaan, ettei hän aio olla täällä kyttimässä joka hetki, eikä näköjään olekaan, koska kiusanhenget pistää poistopyyntöjä ja ylläpito niitä poistaa katselematta.
olet muuten palstan ainut hörö ja vielä typerän typärä tosikko. Olis vanhuksen aika mennä vanhainkotiin ja rauhoittua. Ei sua kaipaa edes oma suku, ne paviaani veljet jotka joutuivat katselaemaan ongelmiasi vuosia
Tost vastauksest oikeelle.heipalle. mulle tuli sellane fiilis, et palstan hörö tais löytyy.
Hörö, outo sana mullekkin, enkä mä sua sil tarkottanu vaan tota tiesitkö muuten verbaalilahjakkuutta.
horo sanan oon joskus kuullu, mitähän se tarkottaa :))
Täs on viel matkaa ennen ku kustaankartano kutsuu, jos varais sieltä mestan loppuhenkäisyjen ajaksi :)
Koirat haukkuu, karavaani kulkee. Ei tykätä kyttyrää.
Joo näin se on, mutta kuinkas saat ahdasmielisestä katkerasta ihmisestä normaalin, jos hän ei itse sitä halua? Muutos lähtee sieltä oman sielun sopukoista, muut ihmiset eivät voi ketään parantaa ikävä kyllä.:)
Ei ne puolukat ole vielä oikein kypsiä.Pieni pakkanen saisi niitä vähän puraista.
Ei ole vielä kiire niitä poimimaan.
Mä poimin pihlajanmarjoja eilen.Ihan vähän vain pakkaseen:) Puolukat ja Karpalot on vielä poimimatta.Sieniäkin olen vähän kerännyt.
Kai sitä on vähän kuin Hamsteri:) Hamstraa talven varalle:)
Makoisat päikkärit sulle:)
No ei todellakaan ole, mutta poimin eilen sangollisen niitäkin eli kokeilin tehokasta marjanpoimintaa...toiseen sankkoon mustikoita ja toiseen puolukoita, kantsii kokeilla.;)) Se on sitä työn rationalisointia eli tehokkuutta....tosin, en kerro kuinka välillä kävikään.;-P
Osto on jo alkanut puolukoilla...ja ihmettelen, että miksi hitossa ostetaan raakaa marjaa...tiedät varmaan, miten nää ahneimmat poimii, kun raakana jo ostetaan....ei tuu mitään tuosta hommasta kyllä. Jokainen rämpii metsässä miten tahtoo, osa marjoista jää maahan, kun ei kuljeta ja poimita tarkkaan ja järjestelmällisesti...typerää touhua...
nyt päikkäreille.;)
Karpaloita tulee mielettömän paljon....samoin juolukkaa, jos joku sitä tarvitsee johonkin...
Samanmoista poimintaa minäkin harrastin viime viikolla .Minulla vain oli muovipussi johon poimin puolukoita kun mustikoita oli niin vähän.
Hyvää aivotyöskentelyähän se on kun pitää miettia että kumpaan astiaan marjat laittaa:)
No hyytelöä niistä voi tehdä kun on niin paljon raakoja vielä seurassa.
On kyllä sellaisia poimijoita jotka vain parhaimmat paikat kerää ja loput jää maahan.
Parhaiten saa kun kerää tarkoin eikä vain aina hae sitä parhainta paikkaa kun välttämättä sitä ei löydykkään.
Olen joskus tehnyt Juolukasta hilloa.Hyvää oli sekin:)
Minäkin olen poiminut mustikoita. Puolukat eivät ole vielä kypsiä täälläkään. Päältä ovat punaisia, mutta alapuolelta vaaleita ja maistuvat kitkeriltä. Mustikoita on ollut todellakin vähän ja olen poiminut käsin sieltä mistä olen sattunut niitä löytämään. Talven marjat ovat sentään koossa.
Tänään oli niin paljon polttiaisia ym ötököitä että olivat melkein syödä elävältä.Ei siellä voinut olla. Jäi mustikka saalis vain muutamaan litraan.
Ai niin joo...hyvää keskiviikkoa sinnekin.:)
Tuo aiempi oli profilointia poistattajasta.
Mitä onko taas jo jälleen keskiviikko. Melkein perjantai:)
Fyysiset taudit ovat parannettavissa. Palstapsyykkisiin ei pure lääkkeetkään ;)
Onnex on keskiviikko, johan tässä onkin seitsemän aikaista aamua ollut, sekä marjametsässä juokseminen kaiken päälle, joten huomenna saattaa huilia...ainakin osan päivästä.;)
Kyllä minä uskon, että tuo fysiikka ja psyyke kulkee käsikädessä, jos ei huolehti kummastakaan, niin ei toimi kroppa eikä pää...voihan sitä ainakin yrittää neuvoa, jos jotain sinne mielen sopukoihin jäisi, jotain mikä herättää huomaamaan, että vika ei ollut muissa, vaan omassa itsessään.
Nyt päikkäreille.;))
eivät ikävä kyllä purreet
Asialla on huuhaan katkera, kateellinen ja henkisesti sairas häirikköprovo.
Ressukka hakee huomiota kaikin keinoin, kun ei ole sitä koskaan saanut vanhemmiltaankaan vaan he ovat hylännee pikku provon psykiatriselle osastolle kuolaamaan omille rinnuksilleen.
entinen tämän palstan vakkareista? Katkeroituneena ketjujen pituudesta haluaa ne poistattaa, mutta miksi? Kertos nyt itsestään jotain, tai asettuahan voi ketjuun kirkottamalla siihen omia juttujaa, mutta kun ei kelpaa, tai sanoja ei ole, niin poistattaa.
Eihä kuules aurinkoinen, minnuu mitkää poistot häirihe ;)
Tekasen uuven, ko silt tuntuu.
Siin taas joku pittää ittiään tärkiänä, ko liikuttellee tätä kursorii kohti tuota...Ilmoita asiaton viesti...ja hää onnest hykkerrellen klikkaa sitä :))
No jos ei sua mutta mua harrrmitti kovasti :)
Kyllä vaan joku pakkomielle tulee jollekkin väliin kun pitää poistella ihan hyviä
avauksia.
No väliin on sitten kuitenkin ihan rauhallista ja vähemmän poistoja.
Mä tässä kahvistelen ja herkuttelen omenapiirakalla.Päälle laitoin vanilijakastiketta:) Eilen innostuin leipomaan:)
Nythä miul herahtikkii ves kielel, ko tollasist herkuist mänit haastamaan :)
Mä taidankin joskus tehdä aloituksen siintä, kuinka kapea joki ylitetään seipään kanssa tai ilman :))
Mie kuule teen näin syksyisin aina mustikoista,hilloista,raparperista ja omenista piirakat.No puolukoista ,karpaloista ja pihlajanmarjoista en tee kun ne on niin kirpeitä mutta muuten kyllä syön niitäkin.
Tarjoaisin sullekkin jos olisit lähempänä;)
Teeppä tosiaankin siitä ylityksestä aloitus:)) Mie en kyllä vieläkään oikein tiedä mitenkä se tapahtui kun jäi kesken viimein kun niin väsyin siinä miettimisessä:D
Kävin sienessä ja nyt lämmitän saunan, sekä tietysti grillaan illan hämyssä.
Mitä tälläiseen jankutusketjuun voi / kykenee muuta kirjoittaan?
skrivaa vaik et hakkaat tattii every ehtoo ku snögötät öögat ulkona mäntäleffoi.