Moody´s laski Japanin luottoluokitusta AA2 > AA3:een...

Taitaa nämä luokituslaitokset ohjailla, nyt koko rahasysteemin tahallaan nurin?
Kenen asialla nämä laitokset ovat? Suurten sijoittajien vai?
156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Todella kamala tilanne. Nyt Jyrki Kataisen täytyy antaa, isänmaallisena tekona, viimeisetkin Suomen rahat Japaniin, tietysti sdp Jutta Urpilainen hankkii täydet takuut tuelle. Tässä vaiheessa presidentti Tarja Halonen voi varoittaa rasismista. Japanin tapahtumien vuoksi aseet ja vapaat keskustelupalstat pitää kieltää koko Suomessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tosi on kirjoitti:

Taitaa nämä luokituslaitokset ohjailla, nyt koko rahasysteemin tahallaan nurin?
Kenen asialla nämä laitokset ovat? Suurten sijoittajien vai?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu