Toinen silmä 'pienempi'

jukkahu

Toinen silmä siis näyttää pienemmältä ilmeisesti sen takia, että silmäluomi ei nouse aivan niin ylös kuin toisessa silmässä. Tuo ei ole kuitenkaan niin radikaalia, että haittaisi näkemistä tms.
Ylös päin katsottaessa näkökenttä on kuitenkin hieman rajatumpi ja tuntuu aivain kuin silmää ei saisi nii auki kuin pitäisi. (Niinkuin onkin :) ) Kulmakarvat ovat about samalla tasolla kummallakin puolen. Ainakaan paljain silmin ei huomaa mitään eroa.

Tämä vaiva on ollut jo n. 8-10v, mutta alkoi nyt kyllästyttää, kun tuo näkyy selvästi kuvissa, jotka on otettu suoraan edestä päin. Ei paljoa lähikuvissa huvita olla. En osaa tarkalleen sanoa, mistä tuo johtuu, sillä ainakaan ala-asteen alkupuolella tätä ei ollut, joten ei ole synnynnäinen. Ilmeisesti se on kuitenkin ottanut osumaa joskus.

Millaista toimenpidettä tällaiselle luomelle voisi tehdä? Onko jollain ollut saman tyyppistä probleemaa?

7

9091

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kukkamaaaria

      Marssippa nyt lähimmälle plastiikkakirurgille kyselemään, mitä he ehdottaisivat. Jos kyse on painavasta yläluomesta, ei se nyt ole kovinkaan kummoinen vaiva korjata. Tsemppiä :)

    • jukkahu

      Kai se on pakko sitten... Hävettää kyllä rankasti mennä plastiikkakirurgille. No, pussi päähän niin ei työkaverit tunnista. Kiitti kannustuksesta! :)

      • kukkamaaaria

        Höpöhöpö, älä sellaista häpeä! Mistäs ne tietää,vaikka jotain luomea kävisit siellä poistattamassa :D


    • justdoit

      Monella ihmisellä kasvot ovat epäsymmetriset ja esim silmät eri tasolla tai erikokoiset..jos sinulla on kyse VAIN yläluomesta, niin käy nyt hyvä mies hoitamassa tuollainen pikku juttu pois päiväjärjestyksestä. En tajua tuota häpeä-kohtaa ? Mitä ihmeen häpeämistä siinä on ? Eikä siitä varmaan tulla kertomaan Iltalehdessä tai Seiskassa..

    • just do it

      No ,oletko tehnyt asialle jotain?

    • edistystä?

      Oletko tehnyt asialle mitään?

    • Anonyymi

      Ootko tehny asialle jotain?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2368
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      33
      1297
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      983
    4. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      634
      952
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      942
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      865
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      88
      818
    8. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      686
    9. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      676
    Aihe