Vieläkö keskustelet täällä?Siunausta!Niinkuin kaikille muillekin palstalaisille.Juttelin täällä joku vuosi sitten ja kysyin,antaako Jumala abortin anteeksi.En vain kertonut,että olen itse lähes paavillisen kiihkeä abortinvastustaja.Sain niin kauniin ja lämpimän vastauksen uskovalta mieheltä,että se jäi mieleen.Mitä mieltä olette abortista?Minun mielestäni yhteiskunnan päättäjät,jotka sallivat sen ja ovat lain laatineet,ovat siitä vastuussa.Ei ainakaan naisparka,joka on moiseen sortunut.Lämmin tervehdys teille kaikille:)
Tervehdys,sisar Maria!
Ystävällinen sielu
293
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Neljässä vuodessa suomi 24 on muuttunut sellaiseksi,ettei täällä enää edes puhuta asioista niiden oikeilla nimillä.Kaikki kiinnittävät huomiota vain siihen,minkä uskonsuuntauksen edustaja milloinkin on pedofiili!Sellaisia sairaita rikollisia on ollut aina, minkä ihmeen takia nykyään syytetään rikollisten uskontoa tai ideologiaa?Voisiko tästä saada aikaan rakentavaa keskustelua?
Toivottavasti.Uskon itse Jumalaan, mutten pidä siitä hirveää meteliä.Olen ihan varma,että sotia ja pedofiilejä olisi ainakin yhtä paljon ilman raamattua ja uskontoja,kuin nytkin. Ihmisluonto vain on sellainen.Sanoohan Jeesus: "Ei ole opetuslapsi opettajaansa suurempi"Jeesus otti kaikki syyt päälleen viattomana.Kannattaa ajtella sitä aina kun syyllisiä haetaan uskovista.