jos joku on käynyt ratsastamassa ollilan tallila niin tänne voitte kertoa minkälaisia hevosia on sielä ja muuten onko hyvä ilmapiiri.
ja onko tampereen(lempäälään) lähellä talleja?
ollilan talli? + tampereella talleja?
15
4619
Vastaukset
- vee..
lempäälässä on hyvä talli nimeltä ratsuniitty/lempäälän ratsastuskoulu.siellä on hyvät tilat loistava opetus ja tosi kivoja heppoja ja poneja :)
Ollilassa kävin mutta mielestäni siellä ei ole kovin hyvää opetusta tai ilmapiiriä.
mutta jokaisen omamielipide:) - Team Ollila
äläs viitti dissata! oon käyny ollilassa jo vaikka kuinka kauan ja mun mielest siel on hyvä opetus ja kivat hevoset! Ollilan hepat on killtejä ja opetus saattaa aluksi tuntua "huonolta" mutta loppujen lopuksi huomaa kuinka toimivaa se on!! Jopa hoitohevoseni Wagner, EX ravuri, tottelee 6 vanhojen pikkulikkojen käskyjä jne jne...mutta ollilan kotisivut on vanhentunu nii siel on vaa joitai hevosii enää,mut uusii tulee koko ajann
- marinaaaa
löytyyks ollilasta nettisivuja tms? Ei oikein löydy mitään tietoa :< onko vielä olemassa?
- Äläteesitävirhettä
Älä koskaan tule Ollilaan jos on toinenkin vaihtoehto! Tyly ope, hevoset ei tottele, eikä ne tule toimeen keskenään. Lisäksi tilat rähjäisiä.
- Anonyymi
Samaa mieltä olemme me,,,ei enää ikinä Ollilaan,,,niin huono kokemus,,,
- Anonyymi
Ihan oikeesti yhden kerran perusteella ei kannata antaa koko arvostelua oon käynyt 1 v mut niinku oon oppinut todella paljon ja hevoset tottelee jos niitä osaa ratsastaa ja silloinkun opeen tutustuu niin ihana ja iloinen ihminen😚😚😚
- ollilaonbest
ollilan talli on paras kikka on ihana hevoset tottelee ja talli on hyvä ja kenttä on bueno tulkaa!! tunnitkin maksaa 20 ja liian halpa jopa ja ollilalla on nettisivut!!
- Anonyymi
En suosittele, tyly opettaja. Hevosetkin levottomia ja villejä. Tilatkin huonossa kunnossa ja ilmapiiri huono. Suositaan vain tiettyjä ja muita syrjitään. En suosittele.
- Anonyymi
Nim. Vanha monen vuoden käyjä. En oppinut mitään. Otti päähän, vaihdoin tallia. Monta vuotta parhaassa opissa ollut Ollilan jälkeen..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nim. Vanha monen vuoden käyjä. En oppinut mitään. Otti päähän, vaihdoin tallia. Monta vuotta parhaassa opissa ollut Ollilan jälkeen..
Minä ainakin olen oppinut.
- Anonyymi
Equillance tavelan, Kangasala. Siellä on sitten semmoinen juttu, että jos varaat kausipaikan ja jostain syystä keskeytyy kausi, niin maksat takautuvasti kaikki ratsastustunnit kutakuinkin irtotunteina. Eikä neuvotella vaikka olisi minkälainen tilanne.
Tämä tieto tuodaan huonosti esille, joten jos et voi täysin varmasti sitoutua niin kannattaa miettiä muita vaihtoehtoja. - Anonyymi
Että niin juu mä en yhtään tiedä mitä ne varmaan tunnin tohon alinan tallille joten voisiko joku kertoa mulle miten
- Anonyymi
Siis tarkoitin Ollilan talli koska mä en oo ikinä käynyt missään niinku ratsastuskoulusta jos se semmosessa näin
- Anonyymi
Oon käynyt Ollilassa kohta 2vuotta, mutta jos on toinen vaihtoehto niin kannattaa ottaa se toinen ehdottomasti!!! Ollilassa on kivoja hevosia kyllä, mutta tuntuu että vain tietyille pidetään tunteja. Muutenkaan Ollilassa ei ole hyvä ilmpapiiri ja tunnilla on alotteliasta HeB välillä porukkaa, joten tunnilla on vaikea mennä.
- Anonyymi
Ja unohdin tuohon pistää, että opettaja tosi tyly ja tilat ei mitkään siistimmät ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2029704Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen394470Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1214016Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1073898- 2193567
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik362974Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1561537Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its741422- 901224
Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!
Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A151181