neoKommarit varmaan liikaa vapaavuorelle?
Vapaavuori yrittää kampitaa kataisen!
Katainen Kusessa
876
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
heil eihän tässä kukaan muu kampita kuin vapaavuuori
Vapaavuori on lahja muille puolueille, aina kun näen Vapaavuoren naaman telkkarissa, ihmettelen kuinka joku voi äänestää kokoomusta.
Sama juttu, että millä eväillä sekin veijari on edennyt tuolla poliittisessa aparaatissa?
Aika rikollinen taustahan sillä on, joten Kokoomus on siinä mielessä ymmärrettävä valinta. Kyllä sieltä kaveri aina kaverin löytää.
Viime vaalikaudella Vapaavuori ilmoittutui jo vapaaehtoisesti Helsingin seuraavaksi kaupunginjohtajaksi. Taisi ruveta politiikan hommat ottamaan pannuun ?
No, kaupunginjohtajaksi ei ole mitään hätää. Jussi Pajunen jatkaa Helsingin yliporestarin tehtävissä reippaana, rohkeana ja hyvissä voimissa.
Sitä paitsi kokoomuslainen sai juuri Helsingistä apulaiskaupunginjohtajan pestin, mutta siihen vaadittiinkin lääkärin tutkinto.
Syntyperäisenä helsinkiläisenä olen sitä mieltä, että me huolita missään vaiheessa Vapaavuorta kaupunginjohtajaksi, vaikka äijällä olisi veiläenemmän pyrkyä. Nostetta ei ole nimittäin ole.
En tiedä perusteitanne, mutta minusta hän oli paras kokoomuslainen ministeri mm. edellisessä hallituksessa. Hän torppasi mm. isojen markettien rakentamisen keskusten ulkopuolelle. Todella järkevää monestakin syystä. Mikäli, ette syitä ymmärrä, niin autan asiassa mielelläni.
Monissa muissakin asioissa hän osoitti todellista asiantuntemusta. Hän paneutuu työhönsä - ja jättää polikoinnin vähemmälle. Hän ei niinkään katso asioita ideologisesti, vaan ammatiilisesti. Hyvä ministeri.
Vapaavuori SOK:n miehenä halusi rajoittaa kilpailua. Kiittäämään häntä siitä?
Ideaparkkejakin olisi rakennettu ainakin pari lisää, jos esim. Matti Vanhanen olisi saanut päättää. No joo, toki sen ymmärtää, olihan Sukari antanut sievoisia summia Kepu:lle.
Kokoomus töppää ja kompuroi ihan itse tuhoonsa!
On tuo Vapaavuori aikamoinen epeli.