autovero nousee

koska arvioidaan että uusien myynti laskee 5 %
ja joka vuosi autonostajia tulee 8 % lisää, kansan vaurastuessa,

se tietää että vaihtoautot tulevat arvoonsa,
ehkä jopa 15 % hintaa lisää.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hintaa voi nostaa, mutta eri asia on, että saako myytyä.

Nyt ei kukaan osta yhtään mitään muuta kuin leipää kaupasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pina on pulaa kirjoitti:

koska arvioidaan että uusien myynti laskee 5 %
ja joka vuosi autonostajia tulee 8 % lisää, kansan vaurastuessa,

se tietää että vaihtoautot tulevat arvoonsa,
ehkä jopa 15 % hintaa lisää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu