Jaha, sensuri iski taas.

Harmi että asioista ei saa keskustella.
No, vapaa keskusteluhan on uskontojen pahin vihollinen niin onhan se siinä mielessä ymmärrettävää.
962
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

..MITÄ SENSUURI NYT TAAS POISTI ,-

Äänestä
  • ..Niin , ja myös uudempi - Natsisaksa ,- palsta on taaas poistettu, siinä puhuttiin sanasta -Rotu- . .
    SIINÄ PUHUTTIIN Haamin saamasta kirouksesta, Kuitenkin Haamin poika Kanaan itse asiassa kirottiin . Sopii kysyä miksi , kun syy oli itsensä Ukko- Nooan . Hänhän se istutti viinitarhan , ja ryyppäsi itsensä ns ,- Perskänniin . .
    Paatuneen juopon tavoin Nooa pani syyn toisten niskoille. Näin vielä pitkälti sodan jälkeen , miten nämä nykyajan Nooat keittivät kiljua ja pontikkaa, ja pidetyn riemun jälkeen ajoivat perheensä ulos haulikon ja kirveen kanssa.
    Eräskin nuorempi isäntä veti -kiljuhumalassa juuri uuteen taloonsa asennetut ikkunat pokineen pellolle, pirtin penkillä .
    miehet oli rintamalla oppineet kiljun käytön, ja se näkyi , että tuntui . .
    Kun Vt- seurankin opissa niin ahkerasti puhutaan -Orjaluokasta, niin ei ole ihme, että siellä on -lukkarin rakkautta Nooan -Orjain -orja- heittoihn

    Äänestä

Vapaa keskustelu on veljesseuran pahin vihollinen. Se näkyy oikein hyvin reaalilukunikin toiminnassa.

Äänestä

Kovasti se koettaa tosiaan manipuloida ei-veljesseuralaisten kirjoittamista. Vallankaappaus?

Äänestä

Tuo termi sensuuri tulee laittaa sitaatteihin. Palstalla näyttää olevan täysin mielivaltasia ketjujen poistoja toistamiseen.

Pelkkä arvaus. Entäpä jos useiden niiden poistojen takana olisi yksi ja asma henkilö saadakseen haluamaansa kroonista sekaannusta ja rakastamaansa riitaa aikaan?

Näitä poistoja on suuntaan kuin toiseenkin, sellaisia jotka häiritsevät Jt:a ja heidän puolustamattoima asioita puolustavia ja sitten on mm. tuo natsisaksaa koskeva ketju / ketjut, jotka ovat täysin aiheetta poistettu / poistateuttu.

Saamaan aikaan palstalla ovat kaikessa rauhassa täysin tyhjät suunpieksentä aloitukset, viestit ja ketjut.

Äänestä

Ja ylläpito ei poista niitä pornahtavia viestejäkään vaikka niistä on ilmoitettu.
Ylläpidon käsityksen mukaan todistajat on pornoilijoita ?

Äänestä

paljon on kyllä ollut vihaisen oloisia kirjoituksia tällä palstalla, jos vertaa muihin palstoihin, ja tuntuu välillä että melkein mahdotonta keskustella

ylläpito on ainakin kovilla tämän suhteen, miten mihinkin viestiin pitäisi suhtautua, yrittäen kuitenkin antaa 'oikeudenmukaisen tuomion'

pitäisi koittaa olla kunnioittava toisia kohtaan, ja jos jotain sanoo vaikka olisi kuinka vaikea asia, niin sen voi sanoa lujasti, mutta kuitenkin kunnioittavasti

Äänestä

Kommentoi aloitusta


* kirjoitti:

Harmi että asioista ei saa keskustella.
No, vapaa keskusteluhan on uskontojen pahin vihollinen niin onhan se siinä mielessä ymmärrettävää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu