ehkäisypuikko

eli, onko kokemuksia ehkäisypuikon käytöstä? hyviä tai huonoja. ja sitten vielä kysyisin, että minkälainen ehkäisyteho ehkäisypuikoilla on? ja minkä hintaisia? kiitoksia etukäteen jos joku osaa/viitsii vastata.=)
4859
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niitäpä ei taida ilman reseptiä enää saada.PantexOvalia kyllä,mutta en itse kyllä luota enkä tykkää kamalan kuumotuksen takia!

Äänestä

Mulla on hyviä kokemuksia. Ei kirvele eikä kuumota

Äänestä
  • Tästä asiasta on ollut paljon keskustelua tällä palstalla, selaile vanhoja viestejä. Lääkärini mukaan Patentex Ovalin ehkäisyteho ei ole läheskään niin luotettava kuin luvataan, eli sitä käyttäviä pariskuntia kutsutaan kuulemma nimellä äiti ja isä. Ellet tätä halua, käytä Patentex Ovalin kanssa kondomia, yhdessä ne ovat luotettava ehkäisykeino.

    Äänestä

hyviä kokemuksia, mut käytin kondomin kanssa. 12 kpl maksaa vähän alle 12euroa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jenna kirjoitti:

eli, onko kokemuksia ehkäisypuikon käytöstä? hyviä tai huonoja. ja sitten vielä kysyisin, että minkälainen ehkäisyteho ehkäisypuikoilla on? ja minkä hintaisia? kiitoksia etukäteen jos joku osaa/viitsii vastata.=)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu