Tampereella on tapahtunut viimeisen vuoden aikana ainakin viisi henkirikosta hyvinkin pienellä maantieteellisellä alueella. Murhan yrityksiä yms. väkivaltaa on lähes joka päivä. Tampereesta on tullut Suomen murhapääkaupunki sekä myös Suomen väkivaltapääkaupunki ja näillä nimillä sitä tulee jatkossa kutsua.
Tampereella törmää mielenvikaisiin myös ihan jokapäiväisessa elämässä, tavallisia, omia asioitaan hoitavia ihmisiä vainotaan. Muualla kaupassa saa palvelua, Tampereella hyökätään kimppuun.
Sekopäiden kaupunki ja sellaiseksi jää.
Tampereella törmää mielenvikaisiin myös ihan jokapäiväisessa elämässä, tavallisia, omia asioitaan hoitavia ihmisiä vainotaan. Muualla kaupassa saa palvelua, Tampereella hyökätään kimppuun.
Sekopäiden kaupunki ja sellaiseksi jää.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Näistä henkirikoksista 4 on ainakin mamu tehnyt, samoin väkivallasta ja muusta rikollisuudesta yhä suurempi osuus on heidän. Jos nyt osoittaisit syytteesi hieman tarkemmin oikeaan osoitteeseen. Mikä on sinun vastuusi tästä kaikesta pahuudesta, oletko vihreä, tai vasemmistolainen, silloin olet itse myös syyllinen murhiin ja raiskauksiin. Perustamperelainen on muuten nöyrä ja suht harmiton otus.
Näinhän se on, turkulainenkin voi kylvää kotikaupunkinsa lisäksi tuhoa Tampereelle, käyttäytymällä vaalikopissa typerästi ja äänestämällä vihervassuja.
No, eipä ole ihme, ettei tyttöä löydetty, jos sinä olet poliisi. :D
Tekstin perusteella olet...?
Missä tynnyrissä sinä elät, tyttö on löydetty ajat sitten.
kyllä näin on kohta ei uskalla etes ulos mennä .tampere on muuttunut täysin väkivaltaiseksi.tänne otetaan kaikki pakolaiset .ja työttömiä vaan ja rikollisia lisää .enemmän sit pitää lisätä valvontaa.kohta pitää muuttaa pois täältä.vaikka onha sitä joka paikassa nykysin.meni minne meni.
Kyllä uskaltaa ulos mennä. Tarkkana vain lähipiirin kanssa ettei ota lähipiirin sellaisia ihmisiä jotka toisia vahingoittavat. Se tarkoittaa sitä että rakkaiden kanssakulkijoiden pitää opetella tunnistamaan tietyn tyyppisen vaaralliset ihmiset. Kuunnella niiden puheita ja tarkkailla kehonkieltä. Kyllä täällä pärjää, kunhan on varovaisuutta mukana.
Surkeeta ja rumaa oli tampereen murre tuossa 1990-luvullakin, mutta vielä kummallisemmaksi se on mennyt. VIÄÄÄLÄÄKÖÖÖ HUUTTTTASSITTE!
Ja pelotti mennä ulos sillonkin. Sen verran hullua sakkia ootte. Onneksi tulee Tervettä verta muualta, olkoon sitten mustaa, taikka valkoista.
"tervettä verta muualta" Näitäkö pitäisi tuottaa lisää tänne, kyllä jos sinuun on uskominen ja eeva biodeehen.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011020913156657_uu.shtml
tampere on nääs nääs vaan.
Kun näitä kirjoituksia lukee , ei yhtään ihmettele että Tampere on sekopäiden kaupunki ja sellaiseksi jää.
Pieni maantieteellinen alue, mutta Tampereella asuu yli 210 000 asukasta. Väkimäärään nähden tuo henkirikosten määrä ei ole kovinkaan suuri. Henkirikokset tapahtuvat yleensä tietyissä porukoissa ja tavallisen ihmisen tarvitsee harvoin olla peloissaan.
Hieman ennakointia ja maalaisjärkeä niin ei pitäisi olla ongelmia.