Helsinki menee konkurssiin

Ennen niin ylpeä Suomen ykkönen - pääkaupunki tukehtuu monikulttuuriseen paskaan. Se näkyy jo nyt. Asunnot ovat kalliita infra rapistuu ja kaikki maksaa maltaita. Itä-Helsingistä on tulossa joku somaleiden ghetto. Ennen niin pelotatvalle HIFK:lle tullaan meidän maalaisten toimesta lähinnä nauramaan.

Ei sureta yhtään. Kusipäiset stadilaiset saavat itse sitä mitä ovat tilanneet.

Naurattaa jo etukäteen.

Terv. maalainn
379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuule "maalainen" sinä taidat olla se ainoa typerys joka suoltaa tänne, noita rasistisia roskajuttuja päivittäin.
Muuta takaisin sinne maallesi ja koita vaikka jonkinlaista viljelyä, kun kaupunkielämä noin päätä puristaa.
Tuskin kukaan toivoo lisää maahanmuuttajia, mutta tuollainen törkyjuttujenm viljely alkaa jo tosissaan tympiä.
Tyylistä päätellen tämän palstan törkyjuttujen kirjoittajia ei ole kuin muutama onneton repa.

Äänestä

Ja kännissä ollaan keskellä päivää näemmä.

Äänestä

Hesa on mennyt konkurssiin jo vuosia sitten. Velkaa on riittämiin ja jopa hiekotushiekkaa pitää säästää, kun ei oo varoja ostella sitä tarpeeksi.

Lätkästä HIFK on sentään jonkinlöainen jengi, mut se toinen... JOKERIT on Harkimon "kertsi". On hieno halli ja kovat liksat, mut siihen se sitten jääkin. Hesaan riittäs yks "talli" ja sen sais kivasti sulattamalla nuo kaks yhdeksi. Silloin vois se vanha halli jäädä vaikka kokonaan JUNNUILLE pelaamista varten, niin ei tarvis muksujen yöllä treenailla.

Hesalaisuus oli joskus hyvä juttu ja kun kertoi pöndellä olevansa stadista sai seuraa helposti. Nyt jos menee sanomaan, et on stadista saa turpiin. Landella siis on taso tippunut rajusti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maaalainen kirjoitti:

Ennen niin ylpeä Suomen ykkönen - pääkaupunki tukehtuu monikulttuuriseen paskaan. Se näkyy jo nyt. Asunnot ovat kalliita infra rapistuu ja kaikki maksaa maltaita. Itä-Helsingistä on tulossa joku somaleiden ghetto. Ennen niin pelotatvalle HIFK:lle tullaan meidän maalaisten toimesta lähinnä nauramaan.

Ei sureta yhtään. Kusipäiset stadilaiset saavat itse sitä mitä ovat tilanneet.

Naurattaa jo etukäteen.

Terv. maalainn

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu