VW:n huono nykylaatu

Miksi VW on päästänyt laadun putoamaan niin huonoksi? Jos se vielä huononee, niin VW, opel ja mersu on kaikki yhtä huonoja.
71189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Yleensä sähköpuolelta.Ja yhteisenä tekijänä näyttää olevan boch.Kukahan tietäisi mitä siellä on tapahtunut?

Äänestä
  • Alihankinta itäblokissa?
    Liian nopea markkinoille laitto uusilla malleilla ilman perusteellista testausta?
    Mutta miksi japsit sitten saa sähköosansa pelaamaan niin nopealla aikataululla, vaikka autot tehdäänkin EU:ssa?

    Äänestä

  • Masa kirjoitti:

    Alihankinta itäblokissa?
    Liian nopea markkinoille laitto uusilla malleilla ilman perusteellista testausta?
    Mutta miksi japsit sitten saa sähköosansa pelaamaan niin nopealla aikataululla, vaikka autot tehdäänkin EU:ssa?

    omistaa Boschin, en tiedä kuinka kauan näin on jo ollut, mutta Siemens on kyllä...... :P

    Äänestä

Jokaisesta osasta valitaan hintatarjouksen mukaan halvin mikä on yleensä huonoin, muista myös että näin menetellään myös esim. lentokoneissa kun olet lähdössä seuraavalle etelän matkalle :(

Äänestä

Ja mitähän sinä siitä VW:n nykylaadusta sitten todella tiedät?
Tai Opeleiden? Tai Mersujen?
Tai ylipäätään mistään muustakaan maailman menosta?
Muuta kuin sen mitä kaverit sulle juttelevat...

Äänestä
  • Näitä vastaavia sepustuksia kuin tämä "aloitus" on koko Suoli24 lähes 95%;sesti turvoksissa.

    Tälläinen systeemi imee niitä kuin paska kärpäsiä, voit heitellä joka kerta eri nickin takaa kaikkea mahdollista päätöntä.
    Rekisteröityminen, tai edes vaatimus saman nickin käytöstä asiallistaisi kovasti näitä foorumeita.

    Äänestä

  • Sen myönnän että Opelien laatu on 90-luvulla heikentynyt, mutta VW:n ja Mercedeksen laatu ei todennäköisesti ole heikentynyt! Auton laadun heikentymisestä kertoo mm. Jälleenmyyntiarvon pienentyminen!

    Paras laatu kuitenkin yhä on Japanilaisilla autoilla! Mm. Toyota, Mazda!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


J H kirjoitti:

Miksi VW on päästänyt laadun putoamaan niin huonoksi? Jos se vielä huononee, niin VW, opel ja mersu on kaikki yhtä huonoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu