Kierrätystä!

15

182

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • :keski-iän onni:

      Maailmassa ei ole huumoria koskaan liikaa. Rohkea lonkalta vetäisy:)

      • Miten niin huumoria, eiks se kaveri sitten ollutkaan tosissaan liikenteessä? :)...no joo, taisi saavutettu huomio yllättää ilmoituksen laatijan!


    • vaihto kohtalainen

      Joo, vähän samaa sukua kuin se, että vaihdetaan yksi satakiloinen kahteen 50-kiloiseen...

      • Tuossa vaihdossa jos missä tasaPaino säilyisi! ...siis ainakin vaihtohetkellä. Tosin jostainsyystä näillä vaihdokeilla on ikävä taipumus jostain kerätä lisää massaa. Joutuu sitten taas heken päästä vaihtamaan 2 satakilosta neljään 50-kiloiseen ja kierre alkaa olla valmis! :(


    • Tossa vaan piilee semmoinen vaara, että tulis kaupan päälle 4-10 pikkuihmistä, muutamat turvaistuimet ja kontillinen vaippoja. Sitten hajois kyllä pää, eli taidanpa skipata moiset kaupat.

      • o / ho;)

        Todellinen vaara vaanii. Enemmän kuin todennäköistä, että vaihdossa tulee yh merkinnällä varustettu uudenkarhea vaihdokki. Kaikki kunnia yh ihmisille ja heidän lapsilleen. Mutta jaksaako 50 täyttänyt sitä elämää enää? Pitäisi jo jäähdytellä;)


      • No kaikessa nyt saattaa piillä joitain haittapuolia, mutta ainahan ne pikkuihmiset voi laittaa kiertoon! Saiskohan vaikka neljästä vaahtosammuttimen kokoisesta yhden 25-vuotiaan? :))


      • norMix kirjoitti:

        No kaikessa nyt saattaa piillä joitain haittapuolia, mutta ainahan ne pikkuihmiset voi laittaa kiertoon! Saiskohan vaikka neljästä vaahtosammuttimen kokoisesta yhden 25-vuotiaan? :))

        Saahan niistä. Tai oikestaan niistä saa neljä. Siis reilussa kahdessakytävuodessa. Jos ei pahemmin sössi eikä haavereita satu ;)


    • Jos vaimo on viiskyt, nii täytyy miehenki olla sit vanhempaa sorttia..Siinä tulis kyllä ukolle raskaat päivät, ku olis kaks nuorta muijaa.

      • vaihto kohtalainen

        Mieluummin sitä kuolee hymy huulilla, kuolla kun pitää kumminkin...


      • Eläs nyt, pelkkä järjestelykysymys! Oppaaksi voi ottaa vaikka Arto Paasilinnan Onnellisen miehen, jossa siltainsinööri Akseli Jaatisella oli kaksi naista. Talossaan oli hällä kaksi siipeä, yksi kummallekin naiselle. Vuorotellen hän sitten molemmissa siivissä aikaansa vietti, onnelliseksi itsensä tunsi ja siinä sivivussa pyöräytti lapsenkin kummankin vaimonsa kanssa.

        Vaan hyvään alkuun kun on päässyt niin mikä jottei ueampikin nainen tai vallan haaremi. Yölintu tarjoaa käytännön neuvot! :)

        http://www.youtube.com/watch?v=TCdilB-8fqo


    • Pitäisköhän minun laittaa ilmoitus, että vaihdetään vähän käytetty mies uuteen perämoottoriin, että pääsisin tuonne saareen poimimaan nuo puolukat?;))

      P.s. voi se perämoottori olla vähän käytettykin.;)

      • Ps. mullois tuolla semmonen 20 heppan en Susuki peräprutku ;o),,, mutta en mä ny vaihdossa mitään ottas,,, vaikka vähänkäytettyhän on aina parempi kun uus,,, sillon kokemusta, ja pahimmat kitinät ois jo poistuneet kuvioista ;o))) ,,,


      • mokka-mari kirjoitti:

        Ps. mullois tuolla semmonen 20 heppan en Susuki peräprutku ;o),,, mutta en mä ny vaihdossa mitään ottas,,, vaikka vähänkäytettyhän on aina parempi kun uus,,, sillon kokemusta, ja pahimmat kitinät ois jo poistuneet kuvioista ;o))) ,,,

        No saat silti vaihdossa, vaikket ottaiskaan.;)) Ei kitise juur ollenkaan, jos nyt mitään muutakaan.:D


    • Tuossa oli ideaa juuri siksi, että se tehtiin huumorilla ja yhteisymmärryksessä uhittelun jälkeen.

      Kuinka kukaan täysi-ikäinen muuten jaksaisi kuunnella 25-vuotiaiden kanojen kotkotusta ja tirskuntaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      540
      4645
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      3721
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      284
      2352
    4. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      482
      2221
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      88
      1555
    6. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      116
      1524
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      157
      1413
    8. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      69
      1340
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      70
      1323
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      84
      1164
    Aihe