Aabrahamin kieroilua:

"Stalin otatti Puolasta sen osan, minkä se oli ottanut Ukrainalta 1920."

Näin kunnon kommunisti perustelee venäläisten hyökkäystä Puolaan 1939, vau!

Aabrahamille rautalankamalli: Kalle varasti mopon. Minulla on nyt laillinen oikeus varastaa mopo varkaalta.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Suomen lain mukaan saa rangaistuksen jos ottaa tai vaikkapa ostaa varastettua tavaraa.
Mutta Venäjän lain mukaan kaikki ennestään varastetut saa ottaa vapaasti. Jos minä olisin venäläinen saisin ottaa varastetun mopon itselleni ihan laillisesti.

Äänestä

Vaikea uskoa että Venäjän laki sallisi tuolla tavalla varastamisen jokapuolelta? Tietysti valtiollisella tasolla varastaminen on normaalia venäläisillä.

Äänestä

Eikähän odoteta Aabrahamin selontekoa asiasta. Onhan se ihan mukava mies.

Äänestä

Kohta viikko on kulunut eikä t-katulaiset ole vieläkään vastanneet selkeään kysymykseen. Väitetään että Venäjän lain mukaan kaikki ennestään varastetut saa ottaa vapaasti. Jos minä olisin venäläinen saisin ottaa varastetun mopon itselleni ihan laillisesti.

Äänestä

Abraham vastaa Oikeiston omanhistorian tulkintaan.
Jos väitätte, ettei kyseinen alue käsittänyt 1920 luvun Ukrainaa, jota Hrustsev muitelmissaan kuvaa ja sen kustantaja Edward Grankshaw myöntää.

Tiedän lisäksi sen, että oli pienipala liettualtakin vietyä jonka Neuvostoliitto palautti. "Onko se historia niin vaikeaa, kun vanhakin ymmärtää"

Äänestä

Kysymys Abrahammmille kuului:
"Stalin otatti Puolasta sen osan, minkä se oli ottanut Ukrainalta 1920."
Näin kunnon kommunisti perustelee venäläisten hyökkäystä Puolaan 1939, vau!
Aabrahamille rautalankamalli: Kalle varasti mopon. Minulla on nyt laillinen oikeus varastaa mopo varkaalta.

Oikeiston omahistorian tulkintaa:
Toinen kirjoitus: Suomen lain mukaan saa rangaistuksen jos ottaa tai vaikkapa ostaa varastettua tavaraa.
Mutta Venäjän lain mukaan kaikki ennestään varastetut saa ottaa vapaasti. Jos minä olisin venäläinen saisin ottaa varastetun mopon itselleni ihan laillisesti.

Miksi kommunistien rikoksia pitää puolustaa vieläkin?
Eikö voitaisi vihdoin elää sovussa?

Äänestä

Onko mopo hukassa Natseiltako? Anteeksi , jos alottaja mulle tittelinkin määrännyt, annan vähän takaaisin..

Puhutaanko nyt Ukrainasta. Se kuului jo silloin Neuvostoliittoon ja hoiti vain palautuksen. Mutta mutta, tarkoitusta tärkeämpi oli tulla Saksaa vastaan ja järjestää suoja-alue, kuin meiltä Pietarin kaupungille.

Suomen suurin vaatima suoja-alue, olisi ulottunut Uralille. KS Mannerheimin vastavierailu Saksaan.

Äänestä

On turhaa selittää mitään näille paskan jauhajille, he ovat venäjän tiedottajia, niitä paljon puhuttuja t-kadun mutantteja, äärimmäisiä punafasisteja.
Heillä on yksi älykkö Koroljovi, muut ovat näitä klooneja (tai koroljovin virtuaalihahmoja kuten Aabrahmmi), yhden asian aivottomia olioita.
Letkumutantti kirjoittaa vain alapään juttuja, väliliha on viimeisin villitys.
Evakoita haukkuvat mutantit, joiden tarkoitus on saada suomalaiset riitelemään keskenään. Valehtelevien rysssien vakioaihe on syyttää muita valehtelijoiksi.

Monien palstojen valvojiksi on päässyt näitä neuvosto-venäjän ystäviä.
Venäjä pelkää palautusta, ei muuten tällaiseen propagandaan uhrattaisi kopeekkaakaan.

Venäjän politiikkaan kuuluu pitää oma kansa koko ajan pelossa, joka puolella vaanii verenhimoisia fasisteja. Suomenkin suunnalla evakkopataljoonat varustavat rollaattorinsa singoilla ja konekivääreillä valmiina vapauttamaan Viipuri.

Äänestä

Oletko tosiaan näin yksinkertainen, etkä pysty parempaan.
Älä häpäise itseäs!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Oikeus varastaa kirjoitti:

"Stalin otatti Puolasta sen osan, minkä se oli ottanut Ukrainalta 1920."

Näin kunnon kommunisti perustelee venäläisten hyökkäystä Puolaan 1939, vau!

Aabrahamille rautalankamalli: Kalle varasti mopon. Minulla on nyt laillinen oikeus varastaa mopo varkaalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu