Auton rekisteri selville

Minulla on tiedossa erään auton omistajan nimi ja auton merkki sekä malli. Onko näillä tiedoilla mahdollista löytää, auton rekisterinumero? Tai vaihtoehtoisesti enemmän tietoja omistajasta.

Autoani joku naarmutti parkkipaikalla, silminnäkijä sai selville omistajan nimen sekä auton mallin, mutta noita samannimisiä henkilöitä kun löytyy numeropalvelusta useita...
15305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

No tuohan hoituu todella helposti. Soitat vain niihin numeropalvelusta selvinneisiin numeroihin ja kysyt vastaajalta minkälainen auto sinulla on tai kysymällä onko teillä tämän merkkinen ja värinen auto ?

Äänestä
  • naarmuttaja tietenkin valehtelee autonsa kun tietää miksi asiaa kuulustellaan.

    Äänestä

Kysy siltä silminnäkijältä, mistä se sen nimen selvitti? Ei sitten rekkaria kuitenkaan nähnyt?

Äänestä

jos naarmutettiin, silloin oikea paikka on heti poliisi, saavat heti vähemmälläkin selville,

jos kuluu 5-7 pv, sinun on paljon vaikeampi saada oikeuttasi, jos et todella pysty kuvalla tms todistamaan,
henkilötodistusten arvo vähenee nolliin.

Äänestä

kuka idiootti edes kertoisi puhelimessa minkälaisen auton omistaa jos joku tuntematon sitä kyselisi? ei taida raukalla olla varaa ostaa korjaustussia että saa kinnerinsä oven "paikattua" :D

Äänestä

Lienee tosiaan paras ottaa yhteyttä poliisiin. Rekisteriä ei harmillisesti saatu ylös, koska autoilija lähti karkuun kun huomasi törmänneensä autooni. En tiedä, mistä silminnäkijät saivat henkilön nimen selville, liekö joku paikalla ollut tuntenut törttöilijän.

Itse en taida kuitenkaan soittaa, mikäli siellä vastaa oikea henkilö, niin hän äkkää heti mistä on kyse ja sanoo että hänellä ei ole kyseistä autoa.

Äänestä
  • Miksi olet niin pikkutarkka ?
    Ranskassa ja Espanjassa on normaalia, että autot vähän kolhivat toisiaan parkkipaikoilla. Mitä väliä pienellä naarmulla? Aivan typerästä ja mitättömästä asiasta olet tekemässä poliisi juttua, HÄPEÄISIT !!!!

    Äänestä

Niin, mutta nyt ollaankin Suomessa. Odotas, kun myyn autoni, niin ostajat tinkaa heti tonnin pois ton kolhun takia...

Äänestä

Oikeastaan on, tosin SINÄ et sitä saa sellville, mutta esim MINÄ saan sen yhdellä tietokoneohjelmalla.

Eli ei muutakuin kerro omistajan nimi tai henkilötunnus, niin kerron sulle muutamassa mintuissa kaikki autot mitä henkilöllä on, ja mitä on ollut

Äänestä
  • Kyseinen henkilö on voinut olla liikenteessä muulla kuin omistamallaan- tai haltijana olevalla autolla. Saattaa vaikka olla ettei kuskilla ole edes autoa. Minulla on ollut kymmeniä autoja, eivät tosin omissa nimissä. Ulosottomies veisi ne kuitenkin.

    Äänestä

Mahtaakohan tuo toimia, kun ei ole tiedossa kuin etu- ja sukunimi? Samannimisiä henkilöitä on suomessa monta.

Jos toimii, niin anna sähköpostiosoitteesi niin voin lähettää tiedot sinne. En viitsi täällä julkisesti huudella kolaroijan nimeä.

Äänestä
  • Usko pois, kyllä se toimii, tosin hakuehtoja voi rajata, että etsii esim vain kaikkien Pekka Virtasten omistamat Nissanit tai Hannu Korhosen vuoden 2006 autot.

    No osote on [email protected]

    En kyllä ymmärrä miksi tällaista palvelua ei ole julkisesti kaikkien saatavana, helpottaisi monen elämää

    Äänestä

  • 87k kirjoitti:

    Usko pois, kyllä se toimii, tosin hakuehtoja voi rajata, että etsii esim vain kaikkien Pekka Virtasten omistamat Nissanit tai Hannu Korhosen vuoden 2006 autot.

    No osote on [email protected]

    En kyllä ymmärrä miksi tällaista palvelua ei ole julkisesti kaikkien saatavana, helpottaisi monen elämää

    Kakkakikkare, hahaahhhaaahhhhaahahhaahhaaaaaahhhaaaaa.
    Olet idiootti.

    Äänestä

Lähetin sähköpostia, mutta osoite ei toiminut. Lisäsin sukunimeen k:n, toivottavasti nyt meni oikeaan osoitteeseen.

Äänestä

En tarvitsekaan tietoa enää. Kävin poliisiasemalla, jossa selvitettiin se toinen osapuoli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko peli menetetty kirjoitti:

Minulla on tiedossa erään auton omistajan nimi ja auton merkki sekä malli. Onko näillä tiedoilla mahdollista löytää, auton rekisterinumero? Tai vaihtoehtoisesti enemmän tietoja omistajasta.

Autoani joku naarmutti parkkipaikalla, silminnäkijä sai selville omistajan nimen sekä auton mallin, mutta noita samannimisiä henkilöitä kun löytyy numeropalvelusta useita...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu