Lentokone-metalli vähissä?

385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ja paino on kokijasta riippuvainen aivan kuten aikakin.

Mitäs tiputtavat koneensa, tyhmät jenkit.

Äänestä

Kovin paljon lentonäytöksiä. Se eka kai ainakin oli kai joku ikivanha romu - ei taida olla kevlarin väsymisestä kyse.

Äänestä

Molemmat vanhoja sotaratsuja. Noita nyt tippuu alvariinsa.

Mustangin lentäjä oli 74-vuotias... Voi kysyä, onko sen ikäinen sopiva taitolentäjäksi. Esimerkiksi moottoriurheilussa ei myönnetä kilpailulisenssiä yli 70-vuotiaille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anti Late. kirjoitti:

Koneita on alkanut tippua päivittäin.

http://www.stara.fi/2011/09/17/lentokone-syoksyi-katsojien-joukkoon/

Ja tippui toinenkin. Lentäjä lienee palanut poroksi.

http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2011/09/jo_toinen_lentoturma_ilmailunaytoksessa_yhdysvalloissa_2879846.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu